Regi

Sdílení:

Regi je 3 letá kastrovaná kříženka. Váží 8 kg a měří 35 cm v kohoutku. Regi je plašší fenečka, velmi rychle se však učí. Je hravá, aktivní, mazlivá a po získání důvěry kamarádská s lidmi, dětmi, pejsky a kočičkami. Nic neloví. Snaží se zapomenout na všechno zlé, je však potřeba počítat s tím, že potřebuje více času a trpělivosti, aby se začlenila do běžného psího života. Svůj pobyt u nás zahájila několikadenním pobytem pod gaučem, odkud vystrčila nos jen v naší nepřítomnosti. Poté zvědavost udělala své a postupně se začala pohybovat po místnosti s ostatními psy. První „procházky“ jen ležela a klepala se, dnes už si pěkně běhá na delším vodítku, jen někdy se něčeho poleká a začne kroužit poděšeně dokola na délku vodítka. Po měsíci si ve chvílích, kdy je klid, začala sama chodit už i pro pohlazení.

Stále však v ní zůstává také strach o přežití, strach z hladu. Přestože už zjistila, že u nás dostává dostatek krmiva, pro jistotu ještě neustále shání – asi na horší časy. Jakmile se za námi zavřou dveře, okamžitě vyhrabává koš, skáče na stůl nebo sporák a hledá, co by snědla. U toho shazuje věci a zanechává po sobě nepořádek, takže se vše musí dokonale sklízet, židle přistrkovat a koše dávat na chodbu. Zčásti už se zvládne vyprazdňovat venku, ale doma přes noc stále čistotná není, ale je to na dobré cestě.

Hodiny a hodiny si hraje se psími kamarády – s Zrzínkem, Maddynkou a Valentýnkou, ke hře dokonce přesvědčila i staršího labradora Fredyho. S lidmi se zatím ostýchá hrát si, jedině když se přetahuje o stejnou hračku ještě jiný pes, tak se opatrně přidá. Miluje spaní přes jiného psa, je ještě nejistá a kontakt s dalšími psy ji dodává na pocitu bezpečí.

Regi hledáme domov, kde bude ideálně s jiným hravým pejskem nebo alespoň s kočičkami, nebo takový, kde osvojitelé budou převážně doma a kontakt se psy ji zajistí každodenními procházkami za psími kamarády.

Regi jsme přijali 22. 9. 2022 od Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat. Pochází z kauzy Vražné, kde žilo na jednom polorozpadlém statku větší množství pejsků v žalostném výživovém i psychickém stavu. Většinu se podařilo odebrat již před 6 lety kdy se tato kauza řešila, některé ale bohužel majitelé vydat nechtěli a až nyní, po úmrtí majitele, dostali šanci na lepší život i ostatní. Pejsci byli hladoví, silnější nepustili slabší k jídlu, prali se mezi sebou, byla to divoká nesocializovaná smečka neznající kontakt s lidmi, dotek, pohlazení, nic. Jen řev, týrání, kopání, házení petard nebo střílení.

• Adopce vyřizujeme pouze telefonicky. V případě zájmu si tedy prostudujte podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ a následně můžete volat ve všední dny mezi 8 – 19 hod. na tel.: 608 697 844. Pokud se nedovoláte, zkuste to prosím později. Když pracujeme se psy, nemůžeme zvedat telefony.