Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Podmínky adopce

Podmínky a standardní postup adopce psa

Základem adopce jsou dvě zásadní věci – dobrá péče o svěřené zvíře a stálá komunikace s útulkem. Pravidelné reference a zasílání fotografií z adopce jsou naprostou nezbytností a samozřejmostí a pokud nemáte možnost nebo nepředpokládáte, že je to ve Vašich možnostech, nebo s tím máte jakýkoliv problém, adopci zvířete z našeho azylu vůbec nezvažujte. Upozorňujeme také dopředu, že celý adopční proces probíhá vždy přímo s budoucím osvojitelem, nikoliv v zastoupení s rodinnými příslušníky, sousedy, kamarády, atd.

1. Seznamovací návštěva

Při první návštěvě v našem azylu se s Vámi vybraným psem seznámíte a vezmete jej na krátkou procházku. Pro první návštěvu si vyhraďte, prosím, alespoň 30 min času. Návštěvu je nutné předem domluvit na konkrétní den a hodinu, a to alespoň den dopředu. Pro domluvu volejte ve všední dny mezi 8 – 17 hod. na číslo: 608 697 844.

2. Rezervace

V případě, že při první návštěvě my i Vy shledáme, že vybraný pes je ten pravý pro Vaší adopci, je nutné si psa rezervovat. Pro rezervaci je nutné společně připravit adopční smlouvu (nejčastěji mailem), uhradit adopční poplatek (2 000 Kč – nekastrovaný pes nebo fena, 3 000 Kč – kastrovaný pes a 3 500 Kč – kastrovaná fena) a domluvit nejzazší termín předání psa. Na adopční přípravy máme 5 dní, aby se vše stihlo řádně ověřit a připravit před předáním psa. Jakmile Vám potvrdíme, že všechny podmínky rezervace jsou splněny, je pes rezervovaný a dále ho nikomu dalšímu do domluveného data převzetí nenabízíme. Pokud si psa nevyzvednete do smluveného data, rezervace propadá a pes je opět nabízen k adopci.

3. Předávací návštěva

Při druhé návštěvě s Vámi uzavřeme smlouvu a předáme Vám řádně odčerveného, naočkovaného, načipovaného psa spolu s očkovacím průkazem. Při podpisu smlouvy je nutné, abyste prokázali Vaši totožnost. Při převzetí musí osvojitel psa vybavit obojkem nebo postrojem s voděodolným štítkem. Požadujeme tento typ štítků: kovový s vyrytým či gravírovaným telefonním číslem osvojitele, kdy zcela nevyhovující jsou šroubovací patronky (psi je ztrácí). V případě, že si bude chtít osvojitel visačku půjčit, možno po předchozí domluvě za kauci ve výši 500 Kč. Jakmile si nechá osvojitel vyrobit vlastní, může nám vypůjčenou visačku zaslat zpět (např. poštou) a až nám dorazí, obratem vrátíme kauci na účet, ze kterého byla zaslána. Psa si osvojitel odvede na vlastním vodítku.

4. Veškerá další práva a povinnosti vyplývají z uvedené smlouvy. Smlouvu lze na základě vzájemné dohody upravit a přizpůsobit individuálním případům.

Požadujeme tento typ štítků (kovový s vyrytým či gravírovaným tel. číslem), viz přiložená fotografie:

Podmínky a standardní postup adopce kočky

1. Rezervace

V případě, že my i Vy shledáme, že vybraná kočka je pro Vás ta pravá, je nutné si ji rezervovat. Pro rezervaci je nutné společně připravit adopční smlouvu (nejčastěji mailem), uhradit adopční poplatek (500 Kč – nekastrovaná kočka/kocour a 1 000 Kč – kastrovaná kočka/kocour) a domluvit nejzazší termín předání kočky. Na adopční přípravy máme 5 dní, aby se vše stihlo řádně ověřit a připravit před předáním kočky. Jakmile Vám potvrdíme, že všechny podmínky rezervace jsou splněny, je kočka rezervovaná a dále ji nikomu dalšímu do domluveného data převzetí nenabízíme. Pokud si kočku nevyzvednete do smluveného data, rezervace propadá a kočka je opět nabízena k adopci.

2. Předávací návštěva

Na návštěvě se s vybranou kočkou seznámíte osobně. Návštěvu je nutné předem domluvit na konkrétní den a hodinu. Pro domluvu volejte ve všední dny mezi 8 – 19 hod. na číslo: 608 697 844. Na návštěvě s Vámi uzavřeme smlouvu a předáme Vám řádně odčervenou, naočkovanou kočku, spolu s očkovacím průkazem. Při podpisu smlouvy je nutné, abyste prokázali Vaši totožnost. Při převzetí musí mít s sebou osvojitel přepravku na přepravu kočičky do nového domova.

3. Veškerá další práva a povinnosti vyplývají z uvedené smlouvy. Smlouvu lze na základě vzájemné dohody upravit a přizpůsobit individuálním případům.

Podmínky vrácení zatoulaného psa majiteli

Majitel musí předložit očkovací průkaz psa, prokázat svoji totožnost a popsat situaci posledního kontaktu se svým psem před jeho únikem a uhradit náklady, které azylu vznikly s souvislosti s přijetím a péčí o psa. Pes se navrací proti podpisu na předávacím formuláři.

Přejít nahoru