Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Zrzínek

Zrzínek našel nový domov v Novém Jáchymově. Jeho nejoblíbenějším místem v novém domově je gauč a velmi ho baví běhání s paničkou. Je z něj prý už úplně jiný pes plný energie a lásky, rád si hraje. Po roce a čtvrt spolu k sobě našli cestu také s kočičkou Mickou a dokonce se spolu někdy i mazlí. Naproti Zrzínkovi bydlí jeho psí kamarád Toby, se kterým si rád hraje, i když ostatních psů se stále zatím bojí. Pánečci s ním také začali chodit na cvičák.

Zrzínek je 2 letý kastrovaný kříženeček. Váží 5 kg a měří 30 cm v kohoutku. Zrzínek je plašší pejsek, velmi rychle se však učí. Je hravý, aktivní, mazlivý a po získání důvěry kamarádský s lidmi, dětmi, pejsky a kočičkami. Nic neloví. Snaží se zapomenout na všechno zlé, je však potřeba počítat s tím, že potřebuje více času a trpělivosti, aby se začlenil do běžného psího života. Svůj pobyt u nás zahájil několikadenním pobytem pod gaučem, odkud vystrčil nos jen v naší nepřítomnosti. Poté zvědavost udělala své a postupně se začal pohybovat po místnosti s ostatními psy. První „procházky“ jen ležel a klepal se, dnes už si pěkně běhá na delším vodítku, jen někdy se něčeho poleká a začne kroužit poděšeně dokola na délku vodítka. Po měsíci si ve chvílích, kdy je klid, začal sám chodit už i pro pohlazení.

Stále však v něm zůstává také strach o přežití, strach z hladu. Přestože už zjistil, že u nás dostává dostatek krmiva, pro jistotu ještě neustále shání – asi na horší časy. Jakmile se za námi zavřou dveře, okamžitě vyhrabává koš, skáče na stůl nebo sporák a hledá, co by snědl. U toho shazuje věci a zanechává po sobě nepořádek, takže se vše musí dokonale sklízet, židle přistrkovat a koše dávat na chodbu. Zčásti už se zvládne vyprazdňovat venku, ale doma přes noc stále čistotný není, ale je to na dobré cestě.

Hodiny a hodiny si hraje se psími kamarády – s Reginkou, Maddynkou a Valentýnkou, ke hře dokonce přesvědčil i staršího labradora Fredyho. S lidmi se zatím ostýchá hrát si, jedině když se přetahuje o stejnou hračku ještě jiný pes, tak se opatrně přidá. Miluje spaní přes jiného psa, je ještě nejistý a kontakt s dalšími psy mu dodává na pocitu bezpečí.

Zrzínkovi hledáme domov, kde bude ideálně s jiným hravým pejskem nebo alespoň s kočičkami, nebo takový, kde osvojitelé budou převážně doma a kontakt se psy mu zajistí každodenními procházkami za psími kamarády.

Zrzínka jsme přijali 22. 9. 2022 od Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat. Pochází z kauzy Vražné, kde žilo na jednom polorozpadlém statku větší množství pejsků v žalostném výživovém i psychickém stavu. Většinu se podařilo odebrat již před 6 lety kdy se tato kauza řešila, některé ale bohužel majitelé vydat nechtěli a až nyní, po úmrtí majitele, dostali šanci na lepší život i ostatní. Pejsci byli hladoví, silnější nepustili slabší k jídlu, prali se mezi sebou, byla to divoká nesocializovaná smečka neznající kontakt s lidmi, dotek, pohlazení, nic. Jen řev, týrání, kopání, házení petard nebo střílení.

 

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru