Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Regi

Regi našla nový domov v Liberci. Každým dnem se osměluje a brzy se dokonce začala i krátce mazlit. Také jezdí na chalupu a zkouší s pánečky canicross, což je prý pro všechny psina.

Regi je 3 letá kastrovaná kříženka. Váží 8 kg a měří 35 cm v kohoutku. Regi je plašší fenečka, velmi rychle se však učí. Je hravá, aktivní, mazlivá a po získání důvěry kamarádská s lidmi, dětmi, pejsky a kočičkami. Nic neloví. Snaží se zapomenout na všechno zlé, je však potřeba počítat s tím, že potřebuje více času a trpělivosti, aby se začlenila do běžného psího života. Svůj pobyt u nás zahájila několikadenním pobytem pod gaučem, odkud vystrčila nos jen v naší nepřítomnosti. Poté zvědavost udělala své a postupně se začala pohybovat po místnosti s ostatními psy. První „procházky“ jen ležela a klepala se, dnes už si pěkně běhá na delším vodítku nebo s naší psí partou lítá na volno a je spolehlivá.

Stále však v ní zůstává také strach o přežití, strach z hladu. Přestože už zjistila, že u nás dostává dostatek krmiva, pro jistotu ještě neustále shání – asi na horší časy. Jakmile se za námi zavřou dveře, skáče na stůl nebo sporák a hledá, co by snědla. U toho shazuje věci a zanechává po sobě nepořádek, takže se vše musí dokonale sklízet a nebo nenechávat Regínku o samotě v kuchyni. Regínk amá hygienické návyky a nemá problém počkat na svého pán o samotě.

Hodiny a hodiny si hraje se psími kamarády, ke hře přesvědčí mlaďase s staroušky. Už si chodí hrát i s lidmi. Miluje spaní přes jiného psa/psy.

Regi hledáme domov, kde bude ideálně s jiným hravým pejskem nebo alespoň s kočičkami, nebo takový, kde osvojitelé budou převážně doma a kontakt se psy ji zajistí každodenními procházkami za psími kamarády.

Regi jsme přijali 22. 9. 2022 od Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat. Pochází z kauzy Vražné, kde žilo na jednom polorozpadlém statku větší množství pejsků v žalostném výživovém i psychickém stavu. Většinu se podařilo odebrat již před 6 lety kdy se tato kauza řešila, některé ale bohužel majitelé vydat nechtěli a až nyní, po úmrtí majitele, dostali šanci na lepší život i ostatní. Pejsci byli hladoví, silnější nepustili slabší k jídlu, prali se mezi sebou, byla to divoká nesocializovaná smečka neznající kontakt s lidmi, dotek, pohlazení, nic. Jen řev, týrání, kopání, házení petard nebo střílení.

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru