Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Jindříšek

Jindříšek našel nový domov v Plešovicích, kde žije se svou rodinou na baráčku se zabezpečeným dvorkem a kromě paniček má doma také psí kamarádku Ťapinku a navíc 2 kočičky a 1 kocourka.

Jindříšek je 3 letý kříženec kokříka. Váží 10 kg a měří 40 cm v kohoutku. Jindříšek je hodný a něžný psí kluk. Doma je mazlivý a venku radostně hopkající psík. Jindříšek je pravděpodobně vyhozený z množírny, byl přijat zcela nesocializovaný, vyděšený, neznal vodítko, pohlazení ani nic z běžného psího života. První dny byl zalezlý v boudě, po očkování jsme si ho přemístili do domácího prostředí, kde několik dní setrvával pod gaučem, jen v noci vylezl na jídlo, pití a vyprázdnění. Naštěstí brzy převládla zvědavost a touha po kontaktu a dnes je z něj velký šikula. Cizích lidí se bojí, adopce pro něj bude náročná změna a lze očekávat, že zpočátku bude opět samotařit. Proto hledá trpělivého pána, který to bude brát jako fakt a nebude na něj tlačit, dá mu čas a prostor na to, aby Jindříšek sám mohl vše okouknout a sebrat odvahu pro první kroky. Pokud by byl ve společnosti jiného pejska, šlo by mu vše rychleji, ale nyní už udělal takový pokrok, že by to zvládl i sám jako jedináček. S pejsky a fenečkami nemá problém, je k nim přátelský, jedině krmení se musí ohlídat, zřejmě měl dosud nouzi a snaží se bez rozmyslu ukořistit vše pro sebe.

Jindříšek se nám vrátil z adopce. Ačkoliv byl v domově téměř rok, společné soužití moc nefungovalo a spíše se to zhoršovalo, proto jsme se s osvojiteli dohodli, že mu najdeme vhodnější domov. Jindříšek potřebuje mít vedle sebe člověka, který na něj bude mít čas, bude s ním pracovat, dodá mu sebedůvěru, radost ze života, chuť poznávat svět, učit se nové věci. Bez toho svou minulost za hlavu hodit nedokáže a bude se neustále vracet o několik kroků zpátky, byť by se měl naopak posouvat.

Jindříšek byl odchycen dne 27. 6. 2021 v obci Křeč. Více info: https://www.azyldejpaczs.cz/aktuality/odchyt-kokriku/

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru