Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Shy

Shy našla nový domov v Mezouni. Má se moc hezky. Neustále ji někdo mazlí nebo pusinkuje, taky ráda pozoruje zahrádku a kouká, kde co lítá. Má moc ráda procházky – když už nemůže, jede si pohodlně v kočárku. Doma jí přibyl nový kamarád – bígl, se kterým až neuvěřitelně ožila – mnoho se od něj naučila (třeba dělat rošťárny), stali se z nich parťáci a neustále spolu blbnou. Moc ráda si hraje taky s plyšáčky a moc jí chutná baštit. S pánečky byla i u moře, ale bála se ho, tak vše jistila raději na břehu. Je to miláček a mají ji moc rádi!

Shy je velmi plachá asi roční kastrovaná fenečka. Váží 11 kg a měří 39 cm v kohoutku. Shy má zdeformované zadní nohy, což jí ovšem nikterak nebrání v běhání a procházkách. Rentgenové vyšetření ukázalo, že se jedná o vývojovou deformaci, která mohla vzniknout v klecovém chovu. Shy prakticky nemá čéšky a stehenní kosti má zkroucené. Existují dvě možnosti, bohužel ani jedna není ideální – buď se pokusit o chirurgickou nápravu s nejistým výsledkem, což náš pan doktor ani fyzioterapeutka nedoporučují vzhledem ke složité rekonvalescenci a míře bolesti pro psychicky zatížené zvíře. Druhá možnost je přijmout Shy jako handicapovanou fenku, kdy je určité riziko zátěže páteře.

Shy při přijetí velmi těžce nesla svoji situaci, byla psychicky na dně. Při každém našem byť sebejemnějším doteku cenila zoubky nebo pískala strachy. Nyní je z ní úplné jiné stvoření – nadšené nás vítá a chodí se mazlit. Naučila se chodit na vodítku a tak si užívá procházky.

Shy byla nalezena s pejskem Ludánkem v příkopu u hlavní silnice poblíž obce Křeč 23. 6. 2021. Více info: https://www.azyldejpaczs.cz/aktuality/odchyt-kokriku/

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru