Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Odchyt kokříků

Odchyt 4 vyděšených a plachých kokříků – po přijetí k nám dostali pejsci jména Ludánek, Shy, Jindříšek, Lubánek. Všichni už mají své milující domovy.

Poslední červnový týden jsme byli postupně voláni k odchytu dvou dvojic kokříků vyhozených u hlavní silnice v obci Křeč. První dvojici se podařilo odchytnout na místě, pejsek byl vyjukaný a fenečka sice velmi plachá, ale vzhledem k tomu, že měla zdeformované zadní nožky, tak se podařilo jí dohnat. Druhá dvojice byla vysazena o 5 dnů později, vyděšený pejsek se vpil do země a nechal se lapnout hned nálezci, zato druhý na 50 m od člověka okamžitě střemhlav prchal. Objevoval se i druhý den o kilometr za obcí, ale pak se po něm slehla zem. Vylepili jsme letáky, vytvořili pátrací fb kampaň v okruhu 20 km, ale po pejsku ani stopa. Mezitím se objevila další vyhozená dvojice kokříků u silnice, tentokrát o 60 km dál – u Bechyně. Písečtí kolegové odchytili jednoho, další dva pro velkou plachost sledovali díky místním, FB apod. Druhého se jim podařilo odchytit do odchytového sklopce, bohužel třetího nalezli sraženého autem nedaleko silnice.
Už jsme téměř přestávali doufat, že se náš pohřešovaný čtvrtý uprchlík z Křeče objeví – báli jsme se, že ho potkal stejný osud jako třetího kokříka z Bechyně. V neděli těsně před 22 h večer (ráno jsem měla odjet na vysněnou dovolenou) zazvonil telefon a pán a paní hlásili, že v Lesné, téměř 20 km od Křeče, se již týden pohybuje malý černý kokřík, dle popisu identický s naším hledaným. Ani jsme nedokončili hovor a už jsem mířila k autu, syn mi pomohl naložit sklopec na střechu a vyrazila jsem do 35 km vzdálené obce od Častonína. S sebou jsme měla kuře, konzervu a Jindříška – souputníka kokříka tehdy úspěšně odchyceného. Sklopec spolu s boxem a Jindříškem jsme díky úžasné pomoci nálezců naistalovali kolem 23 h poblíž tanečního parketu v Lesné, kde byl kokřík naposledy viděn. Zalehla jsem v autě asi do tří, Jindra vysílal kňučení, tajně jsem doufala, že by se zvládlo vše při jedné cestě. Ale černý kokřík asi nocoval jinde, a tak jsem sbalila Jindru a jeli jsme domů, zvědaví na ranní hlášení ochotného nálezce, který přislíbil pravidelnou kontrolu sklopce. Ráno byl lapen zrzavý kocour. Pán ho vypustil a nastražil zařízení znovu. A v 11 h dopoledne volal, že zrovna přicházel na kontrolu, když kokřík byl uvnitř, viděl přímo, jak se sklopec spustil a kokřík se chytil. Měli jsme všichni ohromnou radost a kolegyně vyrazila s přepravkou do Lesné. Nálezci ještě pomohli z bezpečným přemístěním psíka ze sklopce do přepravky v uzavřené místnosti u parketu, naložením všeho do a na auto a kokříka kolegyně dovezla ubytovat do Častonína k Jindříškovi. Hned si spolu zalezli do boudičky, ale když nový kokřík viděl, jak si s chutí Jindra dává granulky, netrvalo dlouho a taky se nabaštil. Všichni odchycení kokříci jsou extrémně bázliví. Podali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele pro úmyslné zbavení se psů a pevně doufáme, že se policii podaří vypátrat, kdo takto vyděšené a nebohé pejsky vyházel. Také doufáme, že nebudou další a další vyhození přibývat. Za jakékoli informace vedoucí k nalezení nezodpovědného majitele budeme vděčni.

Přejít nahoru