Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Sindy

Sindy je 10 letá kastrovaná kříženka, možná teriéra. Váží 11 kg a měří 39 cm v kohoutku. Sindy je milá, mazlivá a přitom stále velmi aktivní fenečka. Má ráda lidi a děti obzvlášť. Bez problémů vychází s pejsky, fenkami, kočkami. Je také velmi hravá, poslepu najde skákající tenisák a miluje přetahování. Sindy je bohužel diabetička – dennodenně se jí musí píchat inzulín v přesnou hodinu ráno a večer a k tomu musí dostat své speciální veterinární granule. Pokud se dlouhodobě dodrží tento režim, je bez obtíží a není nijak limitovaná, chodí na dlouhé procházky a je jí dobře. Horší je, když někde pozře, co nemá – myš, kočičí hovínko… Také se musí dávat pozor, aby se nezapomnělo jídlo na stole – skočí na stůl nebo se vloupá do odpadkového koše a rovnováha hladinu cukru je rázem na několik dní ztracena, následuje velká žízeň a časté močení nevolnost. Sindy zkrátka potřebuje absolutní režim. Sindy se musí častěji venčit, alespoň 6x denně na vyčurání. Přestože je díky diabetes zcela slepá, nemá problém ulovit slepici, pokud by se octla volně.

Na jaře 2024 se u Sindy potvrdil Cushing syndrom, na který bere léky.

Sindin majitel se s ní dostavil k veterináři, když se u ní objevily obtíže. Po sdělení diagnózy řekl, že to nebude řešit a trval na euthanazii. Sindy se dočasně ujal pan veterinář, s tím, že jí vyhledá náhradní domov, ale delší dobu o ni nikdo neprojevil zájem a tak ji předal 18. 3. 2022 k nám.

• Adopce vyřizujeme pouze telefonicky. V případě zájmu si tedy pročtěte podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ kde najdete nejen potřebné informace ohledně adopce, ale také tel. číslo pro kontaktování + čas, kdy nám můžete zavolat pro domluvu.

Přejít nahoru