Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Robin

Robin našel nový domov v Pelhřimově, kde s pánečkem tráví krásné chvilky na výletech i na gauči.

Robin je 4 letý kříženec novofundlanďana. Váží 60 kg a měří 70 cm v kohoutku. Robin je veselý a radostný pes, nadšeně vítá každého kolemjdoucího, což ne každý kolemjdoucí vítá. Robin ale umí velmi pěkně chodit u nohy, i když je nám někdy líto povel k noze vyslovit, protože jeho vítací nadšení je zkrátka milé. Takže milovníky vítacích psomedvědů vítáme, stařenky a ostýchavé míjíme bez problémů u nohy. Přestože charakteristika plemene dí, že novofundlanďané nemají lovecké pudy, naopak se jim někdy nechce plnit povely, Robin je pravý opak. Srny by pronásledoval, o ježka se popíchá, myš tahá jednu za druhou. S vůlí nadšeně plnit povel nás také mile překvapil – nad ničím neváhá a radostně valí na přivolání, sedá, lehá, dává pac, žádné rozpaky a přemýšlení. Robin má ještě jednu zvláštnost – nejí pamlsky. To znamená, že ho nikdo neuplatí – poslušnost jedeme jenom na základě respektu. Buď svého psovoda chce poslouchat nebo nechce. Jako odměna mu stačí nadšená slovní pochvala a podrbáníčko. Miluje fenky a s většinou psů také nemá problém.

Robinek od přijetí k nám prodělal kompletní proměnu – nebyl naučený spolupracovat s člověkem a respektovat svého pána. U nás nedostal na vybranou – buď bude dobrý a bude chodit na procházky a nebo bude zlobit a nastolíme pro něj velmi omezený převýchovný režim. Zpočátku si vybral pro sebe nevýhodnou variantu, ale po měsíci a půl jsme naznali, že udělal již velký pokrok a začali jsme chodit na procházky. Nyní již bez problémů valí s každým fyzicky zdatnějším venčitelem.

Odložen majitelem pro opakované kousnutí malého dítěte. (To si nyní již nedokážeme představit ani ve snu, děti vítá nejvíc. Snad jedině kdyby mu dítě chtělo brát ježka nebo myš, to se mu zatím ještě moc nelíbí.)

Robin byl přijat dne 7. 7. 2021.

Pozdravy z nového domova:

 

Přejít nahoru