Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Puntička

Puntička našla nový domov v Horní Cerekvi. Ošetřující sestřička na vet. klinice si Puntičku zamilovala natolik, že se rozhodla dát jí trvalý domov a my jsme moc rádi, že Puntička tak brzy našla stabilní a milující zázemí, přesně jak potřebuje a jak si zaslouží. Po půl roce už ani trochu není poznat, že měla zlomené obě nožky – miluje běhání a aportování.

Puntička byla nalezena 18. 3. 2022 sražená autem u silnice v blízkosti vlakového nádraží v Horní Cerekvi. Našla se bezbranně ležící u silnice, kde si Puntičky všimly hodné nálezkyně, které ji pomohly a předaly k nám. My jsme s ní okamžitě vyrazili na veterinární kliniku, kde bylo po vyšetřeních zjištěno, že jsou obě přední nožky zlomené, z toho jedna vícečetně. Puntička zůstala na infuzích s množstvím všemožných meducín.

Další den byla fenka již mimo šok a otok kolem zlomenin mírně opadl. Puntičce byly tedy obě nohy zoperovány. Operace proběhla zdařile, pan doktor odvedl perfektní práci. Puntička sotva drobátko procitla z narkozy, začala mlátit ocasem, jen co zaslechla lidský hlas. Nyní se má čile k světu, staví se opatrně na nožky a skvěle spolupracuje. Na veterině o ní říkají, že je to velká bojovnice. Má před sebou ještě velký kus cesty ale všichni víme, že tahle záchrana měla smysl.

S majitelem Puntičky jsme v kontaktu byli – původně to vypadalo že se domluvíme, nicméně nám poté telefonicky sdělil, že se fenky vzdává, na další pokusy o komunikaci už ale nereagoval.

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru