Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Endy

Endy je osmiletý aktivní pejsek. Váží 9 kg a měří 33 cm v kohoutku. Byl nalezen v nedaleké obci. Je hodný, bezkonfliktní k fenám, k některým psům se projevuje dominantně. Endy je velmi hravý. Jeho nejvýraznější vlastností je zvědavost. Endy je perfektní parťák na aport, i když vrátit hračku mu zatím dělá potíž. Zvládá přivolání a s piškoty se moc rád učí. Chůzi na vodítku zvládá jen s menším taháním. Vhodný je spíše k aktivním lidem, kterým má skutečně co nabídnout, jak při aktivitách venku, tak doma. Endy není vhodný k dětem. Je zvyklý v bytě a má hygienické návyky.

Endy: „Jsem neuvěřitelně zvědavý a působím, jako by pro mě bylo všeeechno nové. Když jedu autobusem, musím mít přehled, kdo přistoupil a kdo vystoupil a nejlépe i co měl v tašce. Naštěstí mám moc milý a přátelský kukuč a každému je jasné, že trpím jen nesmírnou zvědavostí a tak to lidem nevadí. Občas projevím strach z toho, když někdo nese hůl nebo jde o francouzských holích, myslím, že mě těmito věcmi někdo moc ošklivě mlátil, ale už jsem to skoro zapomněl. Navzdory všem zkušenostem a zklamáním, které jsem si prožil, mám velké sebevědomí a nebojím se ho použít! Teprve se učím, že nejsem vedoucím smečky, ani samostatná jednotka a tak občas zkoumám, kde jsou hranice mých dočasných pečovatelů a o čem všem můžu rozhodovat. Hranice ale velmi dobře toleruji.“

Endy bydlí s mladým párem v Jarošově nad Nežárkou. Páníčci to s ním zpočátku neměli vůbec jednoduché, ale nyní je z něj spokojený a poslušný pes. Veterinář mu diagnostikoval nedomykavost mitrální chlopně, na kontrole srdíčka po čtvrt roce mu našli v hrudi zřejmě tumor…na operaci však bohužel není v kondici. Stále je to neuvěřitelně vděčný pes, šťastný za každé hození míčku, které miluje.

Pozdrav z nového domova:

Přejít nahoru