Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Argo

Pejsek Argo spolu s fenkou Niki z obce Korytná, byli odebraní asociálnímu majiteli, který je téměř nekrmil, měl je celoročně v zahradě bez boudy i bez podestýlky, neočkované, neodčervené a chtěl je nechat zastřelit. Oba byli velmi podvyživení, naštěstí si jich ale všimli dobří lidé, kteří je po dohodě s majitelem chodili pravidelně krmit, ovšem majitel nedovolil poskytnout psům boudu ani deku. Podle svědků je majitel nebil ani jinak fyzicky netýral. Argovi je do dvou let věku. K lidem je moc přátelský a zoufale touží po každém lidském dotyku.

Když k nám Argo přišel, neznal vůbec základní povely – ale udělal pokroky, zvádl pěkné přivolání, zcela respekuje buď tam. Má však lovecké pudy a je nesmírně samostatný, touží si s větrem o závod oběhnout terén, což mi už provedl a byla jsem si ho vyzvednout v sousední vesnici. Postupně se zklidňil a bylo s ním lepší a lepší pořízení.

Argo je trošku útěkář, nesmí zavěřit stopu, jinak je to naprostý pohodář, na vodítku vůbec netáhl, je to rozumný dospělý pes. Když jsme se posadili, ihned se přišel mazlit, nastavoval se pěkně na drbání, nevadil mu blízký fyzický kontakt a objímání, na vodítku se s ním dalo velice dobře „manipulovat“. Argoušek je zlatíčko, s mou fenkou neměl nejmenší problém. Velice dobře reagoval i na povel „FUJ“ nebo „Nesmíš!“.

Argo bydlí s prima pánečkem v Kališti u Humpolce. Nový páneček si Arga chválí, říká o něm, že je hodný pes a mazel.

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru