Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Ronn

Ronn je 6 letý kříženec německého ovčáka s jiným velkým plemenem, možná alaskanem. Váží 46 kg a měří 67 cm v kohoutku. Ronn je Pan Pes. Je silný a plný energie, miluje pohyb, míček, přetahování a plavání. Svého pána radostně přivítá a hned požvykuje balonek a vyzývá ke hře. K cizím lidem je rezervovaný, ale protože miluje vycházky, ve výsledku přijme i to, že ho provětrá jakýkoliv nový venčitel a nedělá zbytečné problémy, navíc je zvyklý chodit s košem.

Ronn je dosti sebevědomý a samostatný a pokud s ním pán neudržuje čilou komunikaci, začne jej chvílemi ignorovat. Ovládá základní povely včetně chůze u nohy, nicméně zkusí, jestli na tom nový psovod opravdu trvá. Pokud ano, spolupracuje perfektně, pokud ne, tak si spíš dělá, co se mu v jeho psí hlavě zamane a benevolence psovoda zneužívá. Pod zkušeným vedením je tedy dobře ovladatelný a perfektně spolupracuje. Kdysi dávno při příjmu vyzkoušel, co sneseme a kam by mohl zajít, ale protože u nás pochodil s neúspěchem a potupou, po několika málo pokusech to vzdal. Je ovšem pravděpodobné, že v novém domově by provedl podobné pokusy, proto je vhodný k někomu zkušenějšímu a fyzicky zdatnému, kdo mu od samého počátku ukáže převahu, nastaví jasný režim a pravidla.

Ronda se u nás naučil zápřahu s musherskou koloběžkou a skijöring (jízda na běžkách se psem v zápřahu), což je pro Rondovo množství energie perfektní zábava, zároveň se posílila vzájemná spolupráce a radost z neomezeného pohybu. Fenky má Ronďák moc rád, ale nenechá se fenou ovládat, pokud na to fena fyzicky a psychicky nemá dostatečné předpoklady. Se psy samci se nekamarádí. Není vhodný ke kočkám, hospodářským zvířatům, v lese se u něj silně projevují lovecké pudy, vyhledává stopy zvěře. Děti má rád, je k nim hodný a mazlivý, ale vzhledem k jeho povaze je třeba zvýšené ostražitosti.

Ronn k nám byl 2. 5. 2020 odložen majiteli – měl v jejich rodině problém s muži, došlo i ke kousnutí. Zato miloval a zcela respektoval svoji paničku, která jej moc pěkně vycvičila.

• Adopce vyřizujeme pouze telefonicky. V případě zájmu si tedy pročtěte podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ kde najdete nejen potřebné informace ohledně adopce, ale také tel. číslo pro kontaktování + čas, kdy nám můžete zavolat pro domluvu.

Přejít nahoru