Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Hero

Hero je 4 letý kříženec pitbulla. Váží 28 kg a měří 60 cm v kohoutku. Hero je veselý, velmi hravý akční pes, který miluje svoji rodinu včetně dětí. Vůči cizím lidem je ostražitý. Hero zbožňuje bull sporty, ale klidně si vystačí na dlouhé hodiny s dřevorubeckou činností – stačí pár klacků nebo klád a má o zábavu postaráno. Nejmilejším cílem procházky je neudržované houští, kde kácí suché stromy a štěpkuje padlé kmeny nebo se zavěšuje na pěkné větve. Na takovém místě vydrží dlouhé hodiny, neřeší zvěř a zabaví se klidně i sám, stačí na něj občas juknout a ocenit jeho um vlídným slovem. Lze u takové činnosti shlédnout i několikadílný film na mobilu, neboť lesní zvěř ho nezajímá a pána si neustále hlídá. Na přivolání přijde okamžitě a bezvýhradně, pustí i nejzajímavější klacek a okamžitě je u mě. Vyhranil se na naši rodinu a s ostatními ven chodit nechce, je to typické rodinné plemeno, navíc s ohledem na jeho minulost cizím delší dobu nedůvěřuje. Takže například hlídání by bylo komplikované. Je zvyklý též na náhubek, takže v místech, kde by mohl potkat cizí lidi má koš a může jít na volno vzhledem k téměř 100 procentnímu přivolání. V místech, kde se lidé objeví zřídka chodí též bez koše, právě aby se mohl věnovat své dřevorubecké zálibě, navíc není problém jej přivolat, náhubek je v tuto chvíli už jen jakási pojistka pro případ, že se někde někdo objeví naprosto nečekaně a psovod by si v tu chvíli navíc ještě stál na vedení. Hero má moc rád fenky, zvládne i procházku s vyrovnanými psy samci, ale musí se dávat pozor na žárlivost, kdy Hero očekává od všech absolutní práva alfasamce. S obdobně dominantním psem samcem by bylo soužití náročně, spíše pro velmi zkušeného chovatele. Hospodářská zvířata neřeší (pokud by nešlo o žrádlo – např. když žere, tak na kozu blížící se k jeho misce zle vrčí a jistě by misku tvrdě bránil), ale rozhodně nepovažuje hospodářská zvířata za kořist. Venkovní kočky prohání, s domácími kočičkami nepřišel do styku.

Hero hledá akčního páníčka nebo aktivní pár či rodinu klidně i s většími dětmi (menší děti povalí, je jako tank, navíc maličké dítě nepochopí, že mu nemá lézt do misky). Potřebuje domov, kde se střídají akční procházky, hra a odpočinek v teple a také kde vládne pohoda a určitý režim. Samotu jakž takž zvládá, i když někdy přeci něco rozcupuje nebo počurá, ale jsou i mnohem horší plašánci (prokoušou se dveřmi nebo nelze najít nábytek pouze haldu směsné drti po příchodu domů).

Hero má dosti pohnutou minulost. Byl nalezen přivázaný u křížku se spadlým náhubkem s tajemným papírkem na krku, na kterém stálo ”Bart jsem zlej”. Čekal hodiny na ledovém dešti, vystresovaný, ze strachu útočil. Za účasti a výborné spolupráce hlídky policie a starosty Ježené se nám jej podařilo naložit do auta a odvézt do azylu. O dva dny později už nás vítal radostným vrtěním ocásku. Ještě delší dobu jsme mu říkali Herodes – po kolemjdoucích startoval s vyceněnými zuby, ale věděli jsme, že to je jen strach. Po epizodě s ránou ohradníkem bohužel též pokousal jednu ošetřovatelku, od té doby uplynula již dlouhá doba. Nedávno jsem měla možnost ověřit jeho ne/impulsivní reakci tím, že jsem mu omylem velmi těžce stoupla na ocas. Zaječel a stáhnul se, neprojevil sebemenší náznak agrese, byť se jednalo o mžikové události a reakce. K takové důvěře ovšem vede několikaměsíční cesta vzájemného sbližování a navázání důvěry, kdy je naprosto nutná ostražitost a zároveň dokonalá vyrovnanost a důslednost pána. Pak je Hero je hrdina, který překonal svůj strach a všechno zlé z něho plynoucí a je s ním radost být!

Hero byl nalezen 19. 11. 2020 v Ježené.

• Adopce vyřizujeme pouze telefonicky. V případě zájmu si tedy pročtěte podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ kde najdete nejen potřebné informace ohledně adopce, ale také tel. číslo pro kontaktování + čas, kdy nám můžete zavolat pro domluvu.

Přejít nahoru