Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Vilík

Vilík odjel bydlet k mladému páru do domku se zahrádkou v Moravci. Chodí za každým z domácnosti jako jeho stín, občas se pánečci bojí, aby ho nezašlápli. Je prý moc hodný a vypadá spokojeně.

Vilík je 13 letý kastrovaný kříženeček dlouhosrstého jezevčíka. Váží 9 kg. Je to veselý a vítací čiperka. A moc velký šikula – je čistotný, o samotě nevyvádí a na vodítku chodí jak starý mazák. A dokonce se moc rád hladí. Pozor! Pokud Vám to připadá úplně normální, tak není. Vilík totiž trávil dlouhé roky na řetězu v prachu a špíně dvorku bez možnosti úkrytu před letním sluncem a žil by tak dosud, jedinou a poslední změnou by bylo psí nebe. Prvních několik dnů u nás se tedy Vilíček hodně bál – ze strachu vrčel a oháněl se při naprosto běžných úkonech např. při nasazování obojku, vodítka, hlazení…den ode dne však mílovými kroky strach překonával a dnes už je z něj radostný pašák. K cizím lidem přistupuje s opatrností, ale jak je trochu okoukne, hned je také kamarád. Se psími parťáky zatím vychází po seznámení naprosto bezproblémově.

Vilíček u nás absolvoval anabázi počínaje návštěvou psího salónu, protože měl srst natolik zanedbanou, že nešla vyčesat, strašně ho tahala a potřebovala razantní zásah. Po měsíčním pobytu u nás začal být náhle smutný a všimli jsme si, že má problém s koordinací a velmi rychle přestal chodit na zadní nohy, jen je tahal za sebou. Ještě ten den jsme jej převezli na pohotovost do Brna s podezřením na útlak míchy v důsledku výhřezu plotýnky, který se potvrdil. Všechno se sběhlo ráz na ráz v sobotu večer, a protože prognóza příznivá pro návrat do původního stavu chůze a samostatného čurání je doslova závislá na hodinách do operace, neváhali jsme a a Vilíka jsme vezli okamžitě takřka s telefonem na uchu. Hned druhý den ráno nám volali lékaři, že Vilda je po úspěšné operaci. Operace byla úspěšná a Vilík po týdnu opět začal chodit. Následovala rehabilitace a Vilda už zas běhá poměrně velmi dobře. Dálle Vilík podstoupil trhání a ošetření zubů, protože měl masivní zánět dásní a zubní kámen a také kastraci.

Vilík byl odebrán z nevyhovujících podmínek dne 24. 7. 2023.

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru