Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Joe

Joe našel nový domov v Odolené Vodě, kde žije v bytě se svými páníčky a 2 kočičími kamarádkami. Je prý velký závislák, rád se mazlí a chodí na procházky.

Joe je čtyřletý kastrovaný kříženeček. Váží 8 kg a má delší nožky. Joe je moc milý, mazlivý, aktivní a vděčný pejsek. Miluje lidi i děti, je naprosto bezkonfliktní s pejsky, kočičkami, nic neloví, neutíká, na procházce chodí krásně na vodítku a když si zvykne, tak na volno – jak ocásek do pár metrů od pána. Doma je čistotný a v klidu čeká na pána v jeho nepřítomnosti. Joe je zkrátka pejsek do nepohody, bez problémů bude moci se svou rodinou podnikat výlety, cestovat, je skladný, poslušný a přizpůsobivý. Velmi ocení večerní přitulení při společném sledování televize nebo si lehne na pelíšek a bude pozorovat dění.

Joe k nám byl přijat v kritickém stavu. Několik dní nejedl a dvě boule na hřbetě nad konečníkem velikosti pingpongového míčku budily podezření, že pejsek je ucpaný – nemůže vylučovat trus. Byl dehydratovaný, anemický a velmi podvyživený. Ihned jsme s ním vyrazili na veterinu, kde se potvrdila perineální kýla a byl zjištěn silný šelest na srdíčku a zánět v těle. Vzhledem k jeho stavu nebyla možná operace, proto jsme si Joea odvezli do azylu. Na doma dostal potřebnou medikaci, infuze, potřeba jsou také pravidelné klystýry a ruční pomoc při uvolňování nashromážděného trusu. Měli jsme společně též velký úkol – dostat Joeíka do formy, aby byl schopen operace perineální kýly a mohl se vyprazdňovat sám bez naší dopomoci. To se po pár týdnech podařilo. Nyní se jeho léčba úspěšně chýlí ke konci a již může přijímat předadopční návštěvy. Je nutné počítat s tím, že ještě delší dobu bude mít po operaci dietní stravu.

Joe byl přijat 22. 1. 2023.

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru