Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Matyáš

Matyáš našel nový domov v Plzni. Nyní se jmenuje Willy. Občas je to s ním ještě náročnější, ale páníčci jsou trpěliví a na socializaci a výchově stále pracují. Willy si s nadšením užívá všech výletů, dokonce byl i na dovolené u moře.
O rok později si panička Willyho moc a moc chválí – stal se z něj velký cestovatel a poutník, chodí s pánečky po Španělsku, kamarádí se se všemi lidmi, dokonce zvládl sdílet i pokoj s cizími poutníky. Krásně se socializoval! O další rok později se Willy dokonce připravuje na roli velkého bratříčka.
Matyáš je 2 roky starý pejsek. Váží 13 kg. Matyáš je zvyklý být v bytě, kde je čistotný a zvládá samotu na jedničku. Matyáš prozatím není k adopci z důvodu nejasného doložení vlastnictví Matyáše údajnou majitelkou. Matyáška nám ohlásili k odchytu jako půl dne uvázaného u lavičky za nákupním centrem v Pelhřimově. Po příjezdu na místo jsme našli už jen vodítko a obojek, pejsek se vysmekl a zmizel. Po 23. hodině volali z nákupního centra, že pes běhá za areálem. Ihned jsme vyjeli, ale pejsek byl velmi plachý a nemít po ruce háravou fenku, byl by odchyt možná tak leda do sklopce. I tak nám dal Matyášek zabrat, ale nakonec vábení vůně fenky přemohlo jeho hrozný strach a podařilo se nám ho vlákat do uzavřeného prostoru a odchytit. První dny s námi Matyášek nemluvil, krčil se v křesle v kotci a výhružně vrčel nebo se schoval do boudy. Naštěstí voňavé úplatky udělaly své a na každé procházce pookřál. Matymu jsou asi dva roky a je velmi bystrý, učenlivý a šikovný. Po dvou měsících u nás už je z něj veselý a akční kluk, který se venku dávno přestal vpíjet do země před vším neznámým a dokonce už ani neútočí na cyklisty, kteří mu předtím připadali obzvlášť nebezpeční. Matyáškovi bohužel ze dne na den začal rašit útvar na kůži, který jej velmi svědil a Matyášek ho neustále lízal, drbal a drásal do krve. Panu veterináři se tento novotvar vůbec nelíbil a doporučil jej co nejdříve chirurgicky odstranit a poslat na rozbor do histologické laboratoře. Matyášek podstoupil zákrok v celkové anestezii, kdy mu byl vyjmut útvar a navíc ještě odstraněny nepříjemné paspáry na zadních nohách. Výsledky rozboru prokázaly, že se jedná o nezhoubný útvar.
Matyášek k nám byl přijat 7.10.2020.

Pozdravy z nového domova:

 

Přejít nahoru