Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Zama

Zama našla nový domov v Chomutově. Je to zlatíčko a páníčci jsou moc rádi, že ji mají!

Zama je 3 letá fenka drsnosrstého jezevčíka s PP. Váží 7 kg. Dostala se k nám po srážce s autem v Pelhřimově. Další podrobné informace o stavu Zamičky a o všech absolvovaných zákrocích najdete níže. Prosíme případné zájemce o důkladné prostudování. Momentálně už je zcela v pořádku, chodí, běhá a zlobí jako kdysi. Zama je přátelská a mazlivá. Z počátku může být plašší. Má ráda děti. Při dobrém vedení se snese ve smečce psů, avšak může nastat konflikt s fenou. Zama, když je vzrušená, tak má tendence dorážet na psy, štěkat na ně, vrčet, skákat a ne každý si to nechá líbit. Toto chování ji zakazujeme, ale Zamička je prostě svá. Kočky dokáže tolerovat domácí, venku je s chutí a pořádným štěkotem prožene. K menším hospodářským i domácím zvířatům nelze doporučit. Doma je hodná, čistotná a nic neničí. Zamička je tedy vhodná do bytu, i do domku se zahrádkou, kde musí být ale velmi dobře zabezpečený plot – má z dřívějška naučené toulání a nenechá si ujít jedinou příležitost se někam vydat sama. Na vodítku chodí pěkně. Zamu čeká začátkem února kontrolní rentgen a kastrace. Poté může odjet do nového domova.

Zama byla nalezená dne 4.11.2019 v ranních hodinách na silnici proti Kovošrotu v Pelhřimově, pravděpodobně po srážce s autem. Byla ihned převezena na kliniku k nutné hospitalizaci. Její stav byl mimo jiné zhodnocen jako dlouhodobě zanedbaný, byla ve velmi špatném výživovém stavu. Rentgen ukázal tříštivou zlomeninu zadní nohy ve dvou místech a zlomenou pánev.

5.11.2019
Naše malá bojovnice už nás vítá v sedě máváním ocáskem, s chutí baští a přes všechnu bolest se krásně snaží. Šokový stav již odezněl, zatím se nedostavily žádné komplikace, které by znemožnily plánovanou čtvrteční operaci. Zítra ji ještě čeká předoperační vyšetření.

6.11.2019
Zamuška dnes podstoupila téměř čtyřhodinovou operaci. Operace se zdařila, nevznikly žádné komplikace. Nyní má velmi přísný klidový režím, pokud se nic nepokazí, za dva týdny bude moci začít pomalu zkoušet chodit. Dále Zamičku postupně čeká cvičení, vytrhnutí rozlomeného špičáku (další anastezie) a nakonec, s odstupem několika měsíců, vyjmutí šroubů (opět celková anastezie).

22.11.2019
Zamičce se dnes opravoval zoubek. Při nehodě jí kromě zlomené nohy a pánve ještě prasknul vrchní špičák, který začínal černat a nedělal dobrotu. Naštěstí prasklina nezasahovalo až do dásně, tak se Zamičce zoubek jen opravil a nemusel se celý vyndávat. Zamu čeká za 8 týdnů ještě kontrolní rtg zadní nožky a pánve. Do úplného zotavení zůstává u nás v péči, poté bude hledat ten nejlepší domov. Jinak Zamička se velmi zlepšuje, už můžeme začít pomalu chodit na krátké procházky, aby se nožička začala zatěžovat, to bude pro naší holčičku velmi příjemné zpestření po skoro 3 týdnech v kleci.

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru