Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Špunt z Kamenice n. L.

Špunt našel nový domov v Adamově. Je naprosto úžasný, rád baští, miluje procházky, je aktivní a doma páníčku pronásleduje na každém kroku.

Špunt je 9 letý Kavalír King Charles španěl, odvezený v prosinci 2017 z množírny psů v Kamenici nad Lipou. Váží 8 kg. Po 2 letech hledá opět domov, jelikož se ve stávajícím domově změnila rodinná situace. Špuntík je veselý a hodný pejsek. Nemá problém s dětmi ani s jinými psy – ba naopak, jakmile je někde zahlédne, hned se běží kamarádit. Potřebuje častější venčení, cca po 5 hodinách, déle nevydrží. Má slabý šelest na srdci a špatně slyší, ale ani jedno jej nijak neomezuje. Na procházky chodí rád, půl hodina až hodina denně mu však stačí, je nenáročný. Špuntík je moc hodný pes a je vděčný za každé pohlazení.

Špunt při příjezdu k nám: Péče u nás začala koupelí trvající cca dvě hodiny. Krom blech z něj odtékala moč s exkrementy. Slepené chuchvalce bylo potřeba ostříhat. Až na dva dolní zadní zoubky je bez zubů. V současné má téměř vyléčený zánět uší. Co se sluchu týká, nejspíš na tom nebude nejlépe. Povahově je Špunt naprosto úžasný. Chůze na vodítku už mu nedělá problém, naučil se jí rychle. V dobrém ho zajímá vše co je živé. Převážně pak pejsci a děti. Užívá si hlazení, škrábe se do klína. Rád nastaví bříško k drbkání. Samotu se postupně učí zvládat, je možné, že si bude vyžadovat pozornost. Hygienu je potřeba ještě vypilovat.

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru