Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Roxy

Roxy našla nový domov v obci Všenory. Udělala ohromné pokroky a stále se zlepšuje. Je z ní úžasná a milá fenka. Z lidí nemá strach už vůbec a naopak si je umí pěkně omotat kolem tlapky. Velký pokrok udělala se psy. Už na ně nevyjíždí a když, tak je to spíš takové přátelské pozdravení. Do hry s nimi se sice nezapojuje, ale nijak ji běhání a štěkání ostatních nevadí 😁. Jen si klidně sedí na okraji a vše pozoruje 😊.

Roxy je 3 letá fenka, váží 6 kg. Pochází ze špatných podmínek a její důvěra v člověka je velmi křehká. Při manipulaci se hodně bojí, zvládá téměř vše, ale u všeho je ztuhlá a čeká jen to nejhorší. Nemá ráda zvedání, při této příležitosti se nebojí použít zoubky. Ale tohle všechno chce jen čas. Je naučená na používání fixačního náhubku na některé úkony. Má ráda procházky, na kterých je hodná a spokojená, pěkně chodí u nohy svého pána. Mazlení si moc užívá, ale stále se strachem. Bojí se i jiných zvířat, ale na zvířata, která si ji příliš nevšímají, si zvykne. Je vhodnější jako jedináček či třeba jen ke kočičce. Psů se převážně hodně bojí. Roxy bude potřebovat velmi trpělivý, citlivý a klidný přístup, aby si ke svému pánovi našla cestu. Sama doma je hodná, nic neničí a je zcela potichu. U nás je zvyklá na pobytovou klec, kde má svůj klid a ráda si tam chodí lehat, baštit a napít se. Pokud Roxy dostane příležitost rozhodně uteče, je třeba, aby měl budoucí páníček na paměti, že jí bude muset hlídat jako oko v hlavě, min. několik měsíců. Roxy je 100% čistotná. Není vhodná k malým dětem, neublíží pokud oni neubližují ji, ale chce svůj klid a křičící a běhající děti není nic pro ni. Je vhodná spíše do bytu, odkud není taková možnost útěku, jako z domku se zahrádkou.

Roxy je bázlivá fenka, která byla adoptovaná z jiného útulku (kam se dostala z přemnožené smečky cca 20 psů, kde žila pouze na dvoře bez fyzického kontaktu s člověkem a když už přišel majitel, byl ke psům velmi hrubý a krmil je sporadicky – potravu si museli často shánět sami) a novým majitelům se po pár dnech podhrabala pod plotem a utekla. Celých 10 dní ji nikdo nehledal, až se zpráva dostala k nám a rozjeli jsme pátrací akci. Po pár hodinách od uveřejnění už jsme měli telefon od paní, která Roxy právě viděla na okraji Žirovnice (v Žirovnici se ztratila). Když jsme dojeli na místo, Roxynka tam stále byla. Bohužel se nás velmi bála a i když se pomalu přibližovala, pořád si od nás držela velký odstup. Každý den jsme se tedy na místo vraceli a Roxy tam na nás každý den ve stejnou dobu čekala. Den za dnem se přibližovala víc a víc, ale chytit ji do ruky nebylo možné. Zkoušeli jsme opravdu všemožné postupy. A protože byla každý den na stejném místě, rozhodli jsme se umístit sklopec s papáním. Dlouhé dva dny kolem něj jen přešlapovala, ale pak se nakonec odhodlala a po 5 dnech, co jsme spustili pátrání, se ji konečně podařilo odchytit – konkrétně v úterý 31. 3. 2020.

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru