Jumika

Sdílení:

Jumika našla skvělý domov v mladé rodině na okraji Prahy a žije s mladou fenkou Italského chrtíka se kterou si skvěle sedla.

Jumika je asi tříletá fenka, váží 4 kg. V předcích má původně údajně rasu podenco. Jumička k nám přišla z přemnožené smečky, která si žila vlastním životem v jedné obci, kde nás požádali o jejich přijetí. Jumika byla z celé smečky nejvíce plachá a bojácná. Velmi dlouho jí trvalo, než překonala svoje největší strachy a nechala k sobě přiblížit člověka. Nyní je z nejhoršího venku, ale stále se bojí různých situací a manipulací. Při některých situacích může vrčet, ohánět se a také ji ze strachu povolují svěrače a močí a kálí. Těchto situací ubývá, ale v novém domově bude určitě potřeba ji věnovat spoustu času a trpělivosti. Jiné psy má moc ráda, kočičky také zvládá, ale je k nim obezřetná. Klidný a vyrovnaný psí společník v novém domově bude výhodou. Noví majitelé by měli mít ideálně zkušenosti s plachými psy a nečekat, že Jumika bude od začátku ihned spolupracovat. Jumika je jinak velmi veselý a skotačivý psík, jen je třeba ji nechat dostatek času. Moc ráda se nechává hladit a mazlit. Není vhodná k malým dětem, potřebuje klidný domov. Když je sama je hodná, není hlučná, snaží se být čistotná. Jumika půjde do adopce kastrovaná, očkovaná a odčervená. Odejít do nového domova může začátkem listopadu. Čeká v Jihlavě. Upřednostňujeme první kontakt emailem, kde prosíme o informace co Jumice nabízíte – docaskaazyl@seznam.cz

Aktualizace k 15.10.2020: Jumika si už prošla kastrací, nechali jsme jí ostříhat drápky a aplikovat čip. Všechno proběhlo v pořádku během narkózy.

 

Pozdrav z nového domova: