Rodinný azyl Dej pac!

Kit

Kit je osmiletý kříženec malého vzrůstu. Váží 7 kg a měří 38 cm v kohoutku. Kit je velmi mazlivý pes, který se na svého pána zcela nafixuje a sleduje ho jako stín. Má rád děti. Na procházkách chodí hezky u nohy. Nevyžaduje dlouhé procházky, ideálně ke starším lidem. Má rád kočičky, v jedné domácnosti je schopen soužití s fenkami nebo mírným psem. Na procházkách si psy i fenky hodně vybírá. Je čistotný, nic neničí a dobře snáší samotu.

Kit se k nám dostal z odchytu v Pelhřimově. Svého času býval notorický tulák, protože partner majitelky jej pouštěl na volno a Kit mu utíkal. Často křižoval po nejfrekventovanějších křižovatkách mezi auty. Několikrát jsme jej měli v záchytných kotcích. S majiteli byla obtížná komunikace, při posledním odchytu si jej nevyzvedli.

Kit byl přijat s nadváhou a u nás hodně vyhubl. Protože byl kryptorchid, nechali jsme jej vykastrovat. Záhy se objevily metabolické obtíže, krvavé průjmy a zvracení. Po podrobném vyšetření mu veterinář nasadil jaterní dietu a přípravky na posílení regenerace jater. Na dietě je Kit stabilizovaný, opět se nám zaoblil, ale nesmí pozřít nic jiného. Stačí kočíčí extrement nebo několik jiných granulí nebo odpadek při procházce a odezva v podobě průjmu nebo zvracení se dostaví do několika hodin. Kit musí mít svůj přísný stravovací dietní režim. Proto pro jeho adopci je kromě standardních podmínek navíc možnost dokonalého dodržení diety a ačkoli to u jiných psů nikdy nepožadujeme, tak u Kita je to zcela vážně i přístup do postele. Ještě pro zajímavost – zpětně jsme se dozvěděli, že Kita jeho expanička krmila primárně škvarky, barevnými pamlsky ze zverimexu a instatní kávou…

Kit našel nový domov v Praze spolu s koťaty Pepsi a Prckem a má se krásně.

Pozdravy z nového domova: