Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Majk

Majk je asi osmiměsíční kříženec yorkshira. Váží 8 kg a měří 33 cm v kohoutku. Údajně byl spatřen, jak unikl neznámým lidem z auta, kteří na něj chvilku volali a když nepřišel, tak odjeli. Několik dnů se pohyboval po rušné silnici z Pelhřimova směr Rynárec. Pak se usadil v areálech továren v průmyslové zóně. Byl velmi plachý a nepřiblížil se na víc jak 10 m. Nakonec zakempoval v Agrostroji, kde se mu zalíbil jeden řidič ještěrky, který ho nakonec po třech týdnech odchytil a předal do našeho azylu.

U nás zatím bydlí ve vnitřním kotci. Zpočátku na nás vrčel a schovával se do boudy. Nyní se z Majka vyklubal naprosto dokonalý pes, který se sebou nechá dělat cokoliv. Je nesmírně oddaný a neustále se chce chovat nebo mazlit. Majk je čistotný, doma nic neničí, akorát je nerad sám doma – to kňučí a vyje. Nicméně i to je jen otázkou času a trpělivosti budoucího páníčka. Majk je u nás zvyklý na psy i feny různých velikostí a s nikým nemá problém. K cizím lidem je zpočátku ostražitý, ale spraví to trpělivost a nějaké dobré pamlsky.

Majk bydlí s novými pánečky v Šumperku. Majk je zlatý pejsek. Hodný a hlídací. Rád cestuje, denně jezdí s páníčkou do práce a jízdu si opravdu užívá. Ale je poznat, že si pamatuje, že mu někdy někdo ujel autem. Vždy jako první netrpělivě čeká u auta, než bude moct nastoupit. Z bázlivého pejska je hlídač, kterému narostly ramena – dovádí a hraje si tak, že páníčky stále překvapuje. Je to mazel a doma je milován. Moc nás pobavil popis Majkova „díkůvzdání“: Po jídle ( misky má v kuchyni ) odejde do ložnice, vyskočí na postel a štěká na všechny strany. Asi všem říká, jak si pochutnal a jak to bylo dobré 😏..nevíme. Pak se vrátí za náma do kuchyně, jako by se nechumelilo, já nic, já muzikant. Většinou to dělá pravidelně, po každém jídle 😃

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru