Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Luis

Luis je šestiletý kříženec. Váží 12 kg a měří 40 cm v kohoutku. Luis k nám přijel z útulku v Dobranově, kde byla shledána kontrolním orgánem závažná pochybení a útulek spěje k zániku. Luis měl levé oko pravděpodobně po úrazu, neléčené. Napřed jsme vyzkoušeli léčbu s nadějí v záchranu oka, ale bohužel se ukázalo, že medikace nepomáhá.

Při následném vyšetření na oftalmologickém pracovišti lékař kostatoval, že oko je nevratně porušené, do budoucna bolestivé a zánětlivé a proto bylo oko vyjmuto. Nyní je již zcela v pořádku a vyhlíží nového pána.

Luis si moc rád hraje s lidmi, dětmi a fenkami, plave a je vhodný k dětem. S ostatními pejsky vychází dobře, zpočátku sice zkouší provokace, ale nyní žije pokojně ve smečce 4 psů a 4 fen. Je zvyklý v bytě a má hygienické návyky. Dobře chodí na vodítku. V přírodě může chodit i na volno, absolvoval s námi několik vandrů, kde několik dnů byl zcela volně a neustále jsme ho měli na očích. Pokud bychom ovšem nechali doma otevřené dveře, utekl by a šel by si obejít rajón. K této chybě již došlo a vrátil se za cca dvě hodiny, což za ty nervy opravdu nestojí. Poslední dva měsíce se zde již zřejmě cítí jako mazák, tak i na procházce po našem každodenním venčícím okruhu musí být na vodítku, jinak by se v příhodné situaci vzdálil a dostavil by se opět po cca dvou hodinách – zřejmě to tu již dobře zná a nebaví ho chodit stále stejnou trasu.

Luis bydlí s mladým párem a dvěma veselými psíky v Brně.

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru