Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Atila

Atila je dvouletý kříženec německé dogy. Váží 50 kg a měří cca 90 cm v kohoutku. Atilův původní pán se dostal do tíživé situace a svěřil jej neznámým lidem, kteří ho několik dnů opatrovali. Kontaktovali nás s tím, že: „Atilu dostali od neznámého bezdomovce v Praze, který se jim svěřil, že ho nedokáže zaopatřit a na ulici jim Atilu nabídl a dal. Atila má nemocné oči a trpí podvýživou“. Po několika dnech původního majitele potkali dočasní pečovatelé znovu, Atila se k exmajiteli rozběhl a pán bez domova prohlásil, že ho chce zpět a tak mu ho vrátili. Po pár dalších dnech se ozvali úplně jiní lidé, že jim Atilu svěřil jeho pán, který si ho měl vyzvednout, ale nevyzvedl a požádali nás o jeho zaopatření. Ještě ten večer byl Atila přijat k nám. Prvních 10 minut se bál, pak zjistil, že je nás tu hodně a tak byl a je veselý. Nyní je po operaci očí, bere léky a pozvolna se hojí.

Atila je hravý a veselý kolohnát, který se bez problémů snese se psy a fenami, je spíše submisivní. Miluje děti, ty menší by mohl zašlápnout 😀 Přesto, že je poněkud neskladný, je to pes na doma. Je čistotný. Vidí dobře na stůl, takže hravě uklidí, co zapomeneme uklidit my. Je strašně vděčný a mazlivý, perfektně chodí u nohy i na delším vodítku a může chodit i na volno. Chce být neustále s námi, hůře snáší samotu, umí si otevírat dveře.

Atila bydlí v rodině s dalšími pejsky v Nečemicích. Atila je skvělý, pohodový a hrozně velký mazel. Ochotně se učí. Rád jezdí autem a vlakem a zbožňuje procházky a probíhačky. Jen se s ním špatně spí – zpravidla už není kde. Trochu ho zlobí oční víčko na jednom oku, možná bude muset na další zákrok. Jinak se má ale báječně a užívá si super života v novém domově, kde je významným členem rodiny! I po letech panička píše, že je Atilka stále ten blázen, i když už trochu pomalejší, který nám dělá radost a příjemnou společnost.

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru