Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Rita

Rita je dvouletá kastrovaná fenka – kříženka s hrubší srstí. Váží 13 kg a měří 45 cm v kohoutku. Spolu s Iren a Elou (obě již v novém domově) byla odebrána z velmi špatných podmínek od sociálně slabších majitelů. Fenečky neměly ani boudu, majitelé se o ně nechtěli starat, chovali se k nim hrubě, rádi se jich zbavili a jiné psy nechtějí.

Rita je velmi hodná, mazlivá a vděčná fenečka. Je zvyklá na psy, feny a kočičky, ale drobná hospodářská zvířata chápe jako kořist. V lese jí zajímají zvířata, ráda by se proběhla za srnkou, takže v lese ji nelze spustit z vodítka! Miluje děti. Je zvyklá v bytě a vzorná – je maximálně čistotná, klidná, dobře snáší samotu a nic neloupí a neničí.

Rita je sice kastrovaná, ale jednou za cca čtvrt roku se jí spouští hormonální cyklus a je atraktivní pro psy. Koncem roku 2015 byla na odstranění nádorku z mléčné žlázy a bohužel byl z části zhoubný. Na posledním vyšetření byl proveden kontrolní rentgen plic, které jsou zcela čisté a zdravé. Po zhodnocení celkového Ritina stavu veterinář konstatoval, že původně zvažované vyjmutí mléčných žláz považuje za zbytečný zásah. Pro zmírnění rizika případných metastáz Rituška dostává pouze syrovou stravu, přírodní bylinné preparáty a další doplňky.

Rituška po dlouhém pobytu u nás konečně našla domov. Bydlí s novými pánečky a psím kamarádem v Ondřejově.

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru