Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Beruška – Bedunda

Beruška je asi čtyřletá kříženka shitzu. Váží 7 kg a měří 25 cm v kohoutku. Je to moc hodná, mazlivá a vděčná fenka. Snese se úplně se vším živým, nezajímají jí ani myši, natož třeba slepice. Vychází úplně s každým psem nebo fenou a trpělivě toleruje veškeré úlety našich dětí.

Beruška pochází z množírny, přišla k nám s různými kožními problémy, úporným zánětem kůže, zánětem uší a plná vnějších, vnitřních a kožních parazitů. Více než půl roku byla v léčbě. Několik měsíců byla Beruška zdravá, pak se jí kožní problémy opět vrátily, takže je znovu v léčení, které se zdá, opět chýlí ke konci. Riziko návratu kožních problémů je však do budoucna bohužel reálné.

Beruška má zhoršenou srdeční činnost a arytmii, musí brát do konce života léky.
Beruška je kastrovaná a má odstraněné nádorky z mléčné žlázy. V žádném případě není vhodná k venkovnímu chovu, a to ani v zateplené boudě. Na procházkách za mírného počasí je ovšem čilá a veselá, stačí jí kratší procházka. Vzhledem k prodělaným onemocněním je třeba počítat s preventivním podáváním léků proti parazitům, vitamínů pro zlepšení imunity a preventivním čištěním uší jednou týdně. Celkové roční náklady vč. léků na srdce cca 4 000 Kč.

Vzhledem k tomu, že Beruška má různé zdravotní problémy, je šance na její fyzickou adopci značně snížená. Můžete si ji však adoptovat virtuálně a pravidelně přispívat na její léčbu a prevenci. Na Berušku přispívá virtuální panička Martina Stiborová (červen 2014 – 1500 Kč, prosinec 2014 – 3000 Kč, červen 2015 – 2000 Kč) děkujeme!

Beruška po dlouhých dvou letech, po velkém množství zájemců, kteří si nakonec na adopci netroufli, našla nový domov! Bydlí s novou paničkou v Rybitví. V červenci 2019 podstoupila operaci páteře, poté musely s paničkou poctivě cvičit a dnes už zase díky skvělé péči ťapká. Nejnovější zprávou je, že dostala od paničky kočárek, aby s ní stále mohla jezdit na dovolené.

Pozdravy z nového domova:

Přejít nahoru