Ajax

Sdílení:

Ajax je osmiletý německý ovčák bez PP, kterému umřel majitel. Je to hodný pes, ale poctivý hlídač, k jehož plotu si nikdo netroufne přijít. Váží 27 kg. Celý život žil v domě a na zahradě se starším pánem. Přestože na procházky téměř nechodili, na vodítku chodí velmi pěkně a na svůj věk se dobře učí základní povely. Ajax je naprosto snášenlivý s ostatními fenami, nemá problém ani se psy, pokud po něj vyloženě neútočí nebo ho dlouho neprovokují. V domácí smečce se snaží zaujmout čelní postavení. Kočky a hospodářská zvířata absolutně ignoruje, neprojevují se u něj žádné lovecké pudy. Patrně proto, že celý život přišel do styku jen s jedním člověkem, důvěru k cizím lidem si získává pozvolna. U nás už je jako doma, moc a moc rád se mazlí a hlavně nechce být sám – kam se hnu, tam jde za mnou. Kdyby mohl, vleze i do postele. A má hrůzu z veterináře – očkování je pro něj trauma a brání se zuby nehty.

Přestože jsem už měla pocit, že Ajax nejspíš dožije u nás a měla jsem velký strach ho komukoli svěřit, spolupráce a celý proces předávání do adopce byl ze strany osvojitelů natolik přesvědčivý, zodpovědný a konstruktivní, že jsem ho přeci předala. Zprávy jsou zatím skvělé, takže doufám, že Ajax brzy přivykne a zapomene na náš azyl, kde prožil skoro rok svého života a mnoho nocí se dělil o moji postel.

Veliký dík patří paní Jitce Saniové, která na něj pravidelnými částkami přispěla celkem 6 000 Kč a Nadačnímu fondu Pes v nouzi, který tuto spolupráci zprostředkoval.

A zázraky se dějí! Ajax odjel do nového domova – ke staršímu páru na okraji Brna.