Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Blafík

Blaf byl nalezen volně pobíhající v lese u Želivi. Podle informací obecního úřadu zde psa patrně zanechali bezdomovci, kteří se před měsícem odstěhovali jinam. Pes byl ve velmi zanedbaném stavu, museli jsme mu ostříhat nesčetně spečených „dredů“. Byl hubený, měl velkou žízeň a hlad.

První dva dny se snažil zaujmout vyšší místo v hierarchii, naskakoval na psy i lidi, ale již třetí den to vzhledem k naší důslednosti vzdal a smířil se s poslední příčkou – naskakuje už jen na botohy, boty atp. Štěká zbytečně často a legračním vysokým hláskem – podnítí ho i maličkosti, zdá se, že všechno velmi intenzivně prožívá (odchod na procházku, kočkování velkých psů, příchod lidí…). Nesmírně vděčné a nenáročné psisko, které rádo prohání míček hopík a nosí klacíky.

Adoptován do Útěchoviček u Pacova ke starší paní – podle referencí spolu „čochtají“ po chalupě – kam babička, tam Blafík (nyní Ťapík), chodí nakupovat a Blafča zahradničí – sklízí ředkvičky, odkousne lupeny a kořínek a šup s ředkvičkou mezi packy, schroustá a jde pro další. Paní je z Blafíka nadšená, říká o něm, že je to milionový pes.
Přejít nahoru