Rodinný azyl Dej pac!

Knoflíček

Knoflíčka jsme svěřili do péče útulku RAFAEL o.p.s.

5. 5. 2022
Přijali jsme pejska, který celý svůj dosavadní život žil na řetězu u dřevěné garáže v romské lokalitě v Kojaticích. Co se stalo, je nejasné – podle majitelky jej srazilo auto, podle sociálních pracovnic psa na řetězu auto srazit nemohlo, naopak je prý běžné, že opilí muži v lokalitě psy bijí a kopou. Jisté je, že majitelka psa zavřela psa do garáže, kde ho nechala bez pomoci tahat za sebou nohy skrz vlastní výkaly. Dnes byl tedy převezen z veteriny v Jindřichově Hradci na veterinu do Žďáru nad Sázavou. Zde podstoupil CT a magnetickou rezonanci v celkové anestezii. Bohužel se ukázalo, že Knoflíček má míchu přerušenou totálně a nevratně a nikdy již chodit nebude. Knoflíček zítra absolvuje operaci, při které se stabilizuje 4. a 5. obratel a navrátí kyčel do správné polohy. Knoflíčka čeká budoucnost na vozíku, má také ochrnuté svěrače, tudíž se mu bude pomáhat s vyprazdňováním. I přes všechno hrozné, co se Knoflíčkovi kdy stalo, je to veselý a hodný pejsek, který se se svým osudem zatím pere velmi statečně.

7. 5. 2022
Knoflíček včera úspěšně zvládl operaci. Pan doktor Knoflíčkovi zpevnil poraněnou páteř a opravil roztříštěnou kyčel. Nyní je ještě do pondělka pro jistotu hospitalizovaný, ale zatím vše vypadá, že jde dle plánu. Největším problémem je levá kyčel, v níž byla nekrotická chrupavka a kloubní pouzdro. V pondělí bychom měli Knoflíčka přesunout do dočasné péče, kde ho čeká několikatýdenní klidový režim pro zotavení.

11. 5. 2022
Během několikadenní hospitalizace jsme dostali úžasnou nabídku – paní Iva Volková z organizace Rafael o. p. s. – vedoucí útulku, zkušená a úspěšná fyzioterapeutka ztracených a nejtěžších psích případů disponující rehabilitačním vybavením nás oslovila, že má jedno místo volné a tak jsme se samozřejmě domluvili na předání pejska do její péče. My na tyto případy bohužel nejsme příliš zařízeni a navíc máme v péči bezmála 40 dalších psů a tak by bylo časově náročnější vše skloubit. Knoflíček si zaslouží to nejlepší, proto jsme v jeho nejlepším zájmu rozhodli takto ♡