Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Knoflíček

Knoflíčka jsme svěřili do péče útulku RAFAEL o.p.s.

5. 5. 2022
Přijali jsme pejska, který celý svůj dosavadní život žil na řetězu u dřevěné garáže v romské lokalitě v Kojaticích. Co se stalo, je nejasné – podle majitelky jej srazilo auto, podle sociálních pracovnic psa na řetězu auto srazit nemohlo, naopak je prý běžné, že opilí muži v lokalitě psy bijí a kopou. Jisté je, že majitelka psa zavřela psa do garáže, kde ho nechala bez pomoci tahat za sebou nohy skrz vlastní výkaly. Dnes byl tedy převezen z veteriny v Jindřichově Hradci na veterinu do Žďáru nad Sázavou. Zde podstoupil CT a magnetickou rezonanci v celkové anestezii. Bohužel se ukázalo, že Knoflíček má míchu přerušenou totálně a nevratně a nikdy již chodit nebude. Knoflíček zítra absolvuje operaci, při které se stabilizuje 4. a 5. obratel a navrátí kyčel do správné polohy. Knoflíčka čeká budoucnost na vozíku, má také ochrnuté svěrače, tudíž se mu bude pomáhat s vyprazdňováním. I přes všechno hrozné, co se Knoflíčkovi kdy stalo, je to veselý a hodný pejsek, který se se svým osudem zatím pere velmi statečně.

7. 5. 2022
Knoflíček včera úspěšně zvládl operaci. Pan doktor Knoflíčkovi zpevnil poraněnou páteř a opravil roztříštěnou kyčel. Nyní je ještě do pondělka pro jistotu hospitalizovaný, ale zatím vše vypadá, že jde dle plánu. Největším problémem je levá kyčel, v níž byla nekrotická chrupavka a kloubní pouzdro. V pondělí bychom měli Knoflíčka přesunout do dočasné péče, kde ho čeká několikatýdenní klidový režim pro zotavení.

11. 5. 2022
Během několikadenní hospitalizace jsme dostali úžasnou nabídku – paní Iva Volková z organizace Rafael o. p. s. – vedoucí útulku, zkušená a úspěšná fyzioterapeutka ztracených a nejtěžších psích případů disponující rehabilitačním vybavením nás oslovila, že má jedno místo volné a tak jsme se samozřejmě domluvili na předání pejska do její péče. My na tyto případy bohužel nejsme příliš zařízeni a navíc máme v péči bezmála 40 dalších psů a tak by bylo časově náročnější vše skloubit. Knoflíček si zaslouží to nejlepší, proto jsme v jeho nejlepším zájmu rozhodli takto ♡

Přejít nahoru