Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Pett

S těžkým srdcem přinášíme nejsmutnější zprávu o Pettovi. Během léčby zánětu mozkového obalu ještě přicházely záchvaty, byť již méně a méně často. Při posledním záchvatu Pett vdechnul vyzvrácené granule. Kašlal, přestal jíst a byl unavený. Rozjela se mu aspirační pneumonie. Svou roli sehrála také slabá imunita způsobená užívanými kortikoidy v rámci neurologické léčby. Pett bohužel velmi rychle přešel ze zánětu plic do celkové sepse a ani intenzivní infúzní terapie tento stav nezvrátila. Pett zemřel během necelé dvoudenní hospitalizace na klinice v Jindřichově Hradci. Měli jsme ho moc rádi a bude nám chybět.

Pett je 7 letý kříženec zlatého retrívra. Váží 30 kg a měří 60 cm v kohoutku. Péťa miluje tenisáky a klacíky. Je mazlivý, hravý a veselý. Má obrovskou radost, když se jde na procházku, úplně jako štěně – radostně se vlní a skáče. Hezky chodí na vodítku, náhubek mu nedělá problém. V lese nemůže chodit volně, od zvěře je neodvolatelný, lovil by také rád slepice a kočky. Je zvyklý v bytě, dobře zvládá samotu a celkově se chová v bytě vzorně. Psy – samce nemusí, vyvolá i konflikt. Pettík není schopen dobře vyhodnotit některé situace, zřejmě je to důsledkem špatné výchovy během jeho prvních dvou let, kdy byl u důchodců a byl přijat k nám se strachovou agresí. Stačilo ho okřiknout a už se plížil po zemi, zřejmě byl bit. Pettík u nás už dávno pochopil, že se nemusí bát. Většinu manipulace zvládá naprosto v klidu, stejně tak návštěvy veterináře. Přetrvává však nedůvěra k dětem a má tendenci bránit si misku nebo rozsypané pamlsky.

Během první neúspěšné adopce nezvládl manipulaci ve vypjatém stresovém momentu a kousl osvojitelku. Bohužel se nám Pett po pár dnech vrátil i z druhé adopce, jelikož pokousal přítelkyni osvojitele, kdy se opět jednalo o kousnutí v pro něj nekomfortní situaci.

Pett k nám byl 12. 1. 2019 odložen majiteli.

• Adopce vyřizujeme pouze telefonicky. V případě zájmu si tedy pročtěte podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ kde najdete nejen potřebné informace ohledně adopce, ale také tel. číslo pro kontaktování + čas, kdy nám můžete zavolat pro domluvu.

Přejít nahoru