Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Budlínek

Budlínek je 7 letý, zcela slepý kříženec labradora. Původnímu majiteli byl odebrán Krajskou veterinární správou pro týrání. Obě oči má po úrazu slepé. Jedno oko má zhojené a klidné, druhé měl při přijetí oteklé, krvavé a bolestivé. Při prvním zákroku mu veterinář odstranil útvar na očním víčku, který mu bolavé oko mechanicky dráždil. Nyní oko léčíme, aby se zcela zklidnilo. Budlínek je skvělý pes, velmi mazlivý, kontaktní, se psy nekonfliktní. Má rád procházky, při kterých je třeba ho směrovat a hlídat. Ve známém prostředí – v bytě, na dvoře, se orientuje bezchybně – do ničeho nenaráží, nic neshodí. Naučil se pohybovat i v neznámém prostředí, zvládá cesty vlakem a trolejbusem na kontroly na oftalmologii do Pardubic…nejroztomilejší je, když opatrně našlapuje do schodů….Umí si hrát s ostatními psy. Dokonale loudí. Nosem nadzvedává lidskou ruku, když zapomene hladit. Miluje jídlo, granule považuje za lahůdku. A ze všeho nejvíc mu nejde na rozum, proč nad ním návštěvy lomí rukama a tvrdí mu, že je chudáček. Budlínek je jeden z nějštastnějších psů, co jsme tu kdy měli.

AKTUALIZACE K 11. 7. 2019: Vzhledem k jeho slepotě celoživotně opatrně našlapuje a to je obrovská zátěž na jeho pohybový aparát. Postupně se k dysplazii přidala i artróza, začal pokulhávat a nyní se natolik zhoršil, ze se bez dopomoci nezvedne a chůze je pro něj velmi obtížná a bolestivá. Přes velké dávky chondroprotektiv, vitamínů a injekční kyseliny hyaluronové se jeho stav spíše zhoršuje. Zatím absolvoval základní vyšetření, zítra jede do Brna k ortopedickému specialistovi.

AKTUALIZACE K 29. 7. 2019: Budlínek má všechny výsledky vyšetření negativní, je tedy bez diagnozy. Dle doporučení užívá různé vitamíny a doplňky stravy, kromě toho s ním pravidelně cvičí Martina Nosková, které tímto moc děkujeme! Obojí mu prospívá, už se zase dokáže sám zvednout, chodí na krátké procházky a najde si na dvoře míček. Stav má pravděpodobně blíže neurčenou neurologickou příčinu.

AKTUALIZACE K 25. 9. 2019: Budlínek má problémy s ledvinami. Dnes podstoupil důkladné vyšetření, jelikož měl velké bolesti a zvracel a bohužel se zjistilo, že mu selhávají ledviny a má další zdravotní obtíže. Zůstal na kapačkách a je pod dohledem.

AKTUALIZACE K 30. 9. 2019: Budlínkovy ledviny postupně začaly selhávat. Od středy minulého týdne byl dva dny hospitalizovaný, poté, co sonografické vyšetření ukázalo problém s ledvinami a krevní rozbor potvrdil neměřitelné hodnoty týkající se funkce ledvin. Dva dny strávil Budlínek na kapačkách a intenzivní léčbou. Kontrolní páteční rozbor neukázal žádné zlepšení a veterinář konstatoval, že se jedná o chronické selhání ledvin s nepříznivou prognózou a doporučil eutanazii. Budlínek nebyl schopen udržet v sobě ani potravu ani vodu. Nakonec jsme se dohodli, že si ho vezmeme na víkend do domácí péče, kde jsme pokračovali v léčbě. Budlínek, sice už slaboučký, ale pořád se stejným zájmem o procházku, si užil slunný teplý víkend a spoustu mazlení. Dnes po novém, opět nezměněném výsledku rozboru, jsme se rozhodli nenechat ho dál slábnout a hladovět a nechali jsme ho odejít…

Přejít nahoru