Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Odchyt v Račičích – p. Bártů

V neděli 22. 5. 2022 jsme byli povoláni k odchytu většího množství psů na veřejném prostranství panem starostou Račic. Psy v této obci chová množitelka Zdena Bártů, známa z otřesných kauz v Jarošove nad Nežárkou, Zachotíně a Dačicích. Přesto, že jí byli psi několikrát odebráni pro týrání, chová ve velkém prakticky nepřetržitě. V Račicích byly neustálé stížnosti na úniky psů, napadání obyvatel bordeauxskými dogami, nepřetržitým štěkotem i v nočních hodinách a zápachem ze stavení uprostřed obce. Situace postupně gradovala, na místě byla opakovaně policie, média, Krajská veterinární správa. Včera však opět psi utekli, paní Bártů nebyla doma a na telefonu byla nedostupná, pan starosta tedy objednal odchyt u nás. Podařilo se nám odchytit dva psy bordeauxské dogy, dvě feny bordeauxské dogy, a jedno odrostlé štěně. Ostatní psi byli plašší a ve tmě se nepodařilo je dohledat. Paní množitelka je nadále nedostupná. Případ řeší policie ČR.

Aktualizace k 25. 5. 2022:  Majitelka odchycených psů p. Bártů se nám po výzvách ozvala v úterý telefonicky. Projevila zájem si 5 odchycených psů vyzvednout, ale od té doby se již neozvala. Proto jsme dnes s pejsky absolvovali vstupní prohlídku u veterináře, který konstatoval, že pejsci byli zablešení, začervení, s neléčenými záněty uší. Jinak jsou v pořádku a mohla tedy proběhnout vakcinace, až na jednoho pejska s průjmem, jehož očkování bylo odloženo po srovnání metabolismu. Psi neumí chodit na vodítku, první dny prakticky leželi rozpláclí na zemi, museli jsme je přenášet, když jsme je potřebovali přemístit.

Aktualizace k 18. 11. 2022: Dnešním dnem odjel poslední z odchycených psů do nového domova. P. Bártů se nám již neozvala a proto bylo po zákonné lhůtě 4 měsíců možno psy umístit do nových domovů. Více informací najdete v jejich albech, pejsci u nás dostali jména: Amos, Jacob, Abraham, Alžběta, Magdalena.

Přejít nahoru