Rodinný azyl Dej pac!

Množírna Kamenice nad Lipou

Dne 31. 1. 2018 jsme měli tu čest navštívit Palác krásy. Tak se totiž jmenuje chovatelská stanice pana Š. z Kamenice nad Lipou. Ve stejném domě je i chovatelská stanice Černý paramour paní Š.. Ve spolupráci s KVS, PČR a hasiči jsme v tento den odebrali 212 psů. Akce trvala celý den až do pozdních nočních hodin, všechny pejsky bylo nutné dostat z místa do večera.

212 psů, převážně malých plemen a jejich kříženců (čivavy, jorkšíři, buldočci, kavalíři, aj.), zde živořilo v miniaturních klecích a přepravkách plných výkalů, někteří pobíhali volně po domě. Byli vyhladovělí, velmi zanedbaní a nemocní. Zablešení, přerostlé drápky, atrofované svaly, zuby často shnilé a bolavé, po tělech drobné i vážnější poranění, někteří z nich slepí či s jinými vadami. Podlahy i zdivo domu byly doslova prosáklé močí. Nedalo se zde dýchat, všude moč a výkaly, oči slzely, hasiči vstupovali do domu pouze s dýchacími přístroji.

Momentálně jsou již všichni pejsci v bezpečí a my bychom chtěli upřímně poděkovat všem organizacím, které se pomoci zúčastnily, stejně tak všem převozcům a dalším lidem, kteří pomáhali na místě. Velice si vážíme veškeré nabídnuté pomoci. Zároveň chceme vyjádřit všem zájemcům o adopci, že je před námi ještě dlouhá cesta, než budou moci být psi nabídnuti k adopci, proto s dotazy ohledně adopce prosím počkejte. V naší péči zůstává část odebraných psů a další 3 psi, kteří byli odebráni v první várce v prosinci 2017.

Seznam spolků:
Depozitum Beruška
Dejte nám šanci
Naděje Pro Čtyři Packy
Galgo v nouzi
Handipet Rescue CZ
Dočasky.cz
OS Buldočí naděje
Tety v akci
1. Plyšový útulek
Russell Rescue
Útulek – Dočasná či dlouhodobá péče LOZ Písek
Ostrovský Macík
Dočasky De De
Čivava v nouzi
Cibela
Home 4 Pets
Šance pro jejich život