Kastrační program Pelhřimov

Sdílení:

Ve spolupráci s městem Pelhřimov a Spolkem na ochranu přírody Pelhřimovska jsme se rozhodli zahájit kastrační akci v Pelhřimově, konkrétně v určitých lokalitách, kde je velké množství toulavých koček, které se mezi sebou dále množí a jejich počet se tak neustále zvyšuje. Vzhledem k vysokému příjmu koček a koťat z těchto lokalit jsme zahájili kastrace dospělých jedinců, kdy kastrujeme jak kočky, tak kocoury. Rádi bychom požádali veřejnost o pomoc. Zejména odchyt toulavých koček je časově náročný. Pokud by se k nám chtěl někdo přidat a pomoci, budeme moc rádi. Stejně tak, pokud bydlíte v místě kde je výskyt toulavých koček a víte o kočce/kocourovi, které nikomu nepatří a dále se množí, o kontaktování nás.

Denně se rodí stovky koťat po celé ČR a kastrace je jediným řešením, jak dalšímu rozmnožování zabránit. Velké množství koťat umírá v přírodě na začervení, zablešení, dehydrataci, úrazy ale i různé nemoci, kdy jim nikdo nepomůže. Dalším problémem je samozřejmě fakt, že kočka je velmi dobrý lovec a má velký devastační vliv na drobnou zvěř, jako je ptactvo, plazi, obojživelníci a další bezobratlí živočichové.

Pojďme tomu společně zabránit. Nebuďme lhostejní. Pokud byste nám chtěli pomoci s odchytem koček, odvozem na veterinu, víte o toulavých kočkách, která by kastraci potřebovaly, nebo k vám chodí na zahradu kočka a chtěli byste zapůjčit sklopec na její odchyt, kontaktujte nás, prosím, na tel.č. : 604 835 371. Všem děkujeme za zájem a předně za pomoc.