Rodinný azyl Dej pac!

Vilík

Vilík je 13 letý kříženeček dlouhosrstého jezevčíka. Váží 9 kg. Je to veselý a vítací čiperka. A moc velký šikula – je čistotný, o samotě nevyvádí a na vodítku chodí jak starý mazák. A dokonce se moc rád hladí. Pozor! Pokud Vám to připadá úplně normální, tak není. Vilík totiž trávil dlouhé roky na řetězu v prachu a špíně dvorku bez možnosti úkrytu před letním sluncem a žil by tak dosud, jedinou a poslední změnou by bylo psí nebe. Prvních několik dnů u nás se tedy Vilíček hodně bál – ze strachu vrčel a oháněl se při naprosto běžných úkonech např. při nasazování obojku, vodítka, hlazení…den ode dne však mílovými kroky strach překonával a dnes už je z něj radostný pašák. K cizím lidem přistupuje s opatrností, ale jak je trochu okoukne, hned je také kamarád. Se psími parťáky zatím vychází po seznámení naprosto bezproblémově. Bylo nutné s Vilíčkem navštívit psí salón, protože měl srst natolik zanedbanou, že nešla vyčesat, strašně ho tahala a potřebovala razantní zásah. A tak je z něj ještě větší fešák. V plánu je nyní po přeočkování dořešit zdrav. stav – tedy extrakci zdevastovaných zubů způsobující zánět dásní, odstranění útvaru u konečníku a zaníceného zvětšeného varlete.

INFO K 2. 9. 2023 – Vilík začal být náhle smutný a všimli jsme si, že má problém s koordinací a velmi rychle přestal chodit na zadní nohy, jen je tahal za sebou. Ještě ten den jsme jej převezli na pohotovost do Brna s podezřením na útlak míchy v důsledku výhřezu plotýnky, který se potvrdil. Všechno se zběhlo ráz na ráz v sobotu večer, a protože prognóza příznivá pro návrat do původního stavu chůze a samostatného čurání je doslova závislá na hodinách do operace, neváhali jsme a a Vilíka jsme vezli okamžitě takřka s telefonem na uchu. Hned druhý den ráno nám volali lékaři, že Vilda je po operaci páteře a po několika dnech nutné hospitalizace nám ho předají do domácí péče, kdy nás čeká spousta cvičení a péče, aby Vilda zase mohl vesele běhat a vrtět na nás ocáskem.

Vilík byl odebrán z nevyhovujících podmínek dne 24. 7. 2023.

• Adopce vyřizujeme pouze telefonicky. V případě zájmu si tedy pročtěte podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ kde najdete nejen potřebné informace ohledně adopce, ale také tel. číslo pro kontaktování + čas, kdy nám můžete zavolat pro domluvu.