Rodinný azyl Dej pac!

Azyl Dej pac!

logo Dej pac!

Ťopík

Ťopík je asi 12 letý kříženec jezevčíka. Váží 9 kg. Ťopíček je NESKUTEČNÝ. Nechodí. Má lézi na mozku (část mozečkové tkáně je nekrotická, pravděpodobně poúrazový stav). Postaví se na všechny 4, ale nohy nedokáže koordinovat.

Ahoj, jsem Ťopík. Bydlel jsem na dvorku a nebavilo mi to pořád, tak jsem se občas protáhl takovou škvírou a běhal po vsi…to bylo príma. A když jsem jednou zase zdrhnul, najednou se něco stalo. Nevím vůbec co, možná jsem byl v bezvědomí, jak říkají lidi, prostě si to nepamatuju. Strašně mi pak bolela hlava a co hůř, přestaly mi chodit nohy. A už nikdy pak nazačaly. Pak mi z toho dvorka dali do útulku. Nemusím být v kotci, smím bydlet u tety doma v kuchyni, prý protože se neperu, nekoušu děti a nelovím slepice. Když přijde teta útulkovka do kuchyně, mám děsnou radost, protože už jsem jí 10 minut zrovna neviděl a kámoši Roník, Así a Sindice letí za ní, tak si rychle stoupnu na všechny čtyři, to mi jde, ale pak se mi ty nožičky zamotají a neví, která má dělat zrovna krok a letím na bradu. Přes kuchyň to mám takhle nejmíň na 5x, ale k tý tetě přiběhnu poslední. To mi někdy trochu štve, ale ona si ta teta většinou čas udělá a počká na mě, takže se to dá.

A tohle o mě říká ta teta: Ťopík své postižení neřeší. Neustále dává svým lidem najevo, že je s nimi šťastný, rád se nechá vynést na zahradu a kontroluje pěstitelské práce. S velkou chutí baští granule a dietetické konzervy, a kdyby mohl, zblajzne cokoliv voňavého. S pejsky je jedna tlapa. Bere svět a své přímé okolí, jaké je. Nestěžuje si na nic – na samotu, na počasí a baví ho koukat, když se naše děti pošťuchují – zkrátka vše, co přichází, bere jako hotovou věc. Zn. důchodce snů.

Ťopík byl odebrán z nevyhovujících podmínek dne 24. 7. 2023.

• Adopce vyřizujeme pouze telefonicky. V případě zájmu si tedy pročtěte podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ kde najdete nejen potřebné informace ohledně adopce, ale také tel. číslo pro kontaktování + čas, kdy nám můžete zavolat pro domluvu.

Přejít nahoru