Rodinný azyl Dej pac!

Teddy

Teddy je 13 letý kříženec německého ovčáka a rotvajlera. Váží 30 kg a měří 65 cm v kohoutku. Teddík má svůj osobitý styl – střídá vrčení a hučení prakticky na každou situaci. Radostně nás ráno vítá, mává ocasem a vrčí. Vrčí, když mu dáváme vodítko, protože se těší na procházku. Vrčí, protože se mu nelíbí, že mu vytahuji uvolněné línající chlupy. Zpočátku se ho u nás ostatní členové rodiny a venčitelé báli, dnes už se ho nikdo nebojí, naopak by nám jeho vrčení chybělo. Doma v bytě nic neničí, má hygienické návyky, v tichosti čeká na příchod pána. Přišel k nám s nadváhou, hodně kulhal a měl zanedbanou srst. Dostává kloubní výživu a je to znát. Teďourek je vhodný spíše pro starší lidi jako společník při práci okolo domku nebo chalupy nebo i do rodiny se staršími ukázněnými dětmi. Stačí mu krátká procházka a odpočinek v teplíčku, aby se nezhoršily jeho kloubní potíže. Je zcela nevhodný k jiným zvířatům, pustí se i do fenky, i když některé fenečky už u nás akceptoval, lépe řečeno – ony si ho vychovaly. Manipulaci zvládá s košíkem, i když klade odpor, zejména u veterináře, ale dá se to zvládnout. Občasné moresy nebo tvrdohlavost (jakože se někam chce nacpat nebo naopak nechce ven) se zvládnou převedením na vodítku nebo za pamlsek či nějakým osobním kouzlem.

Odložil ho majitel ze strachu o děti. Majitel nebyl schopný mu nasadit ani náhubek natož ho naložit do auta a dovézt alespoň k blízkému nádraží. Museli jsme pro něj dojet až do domu, sami mu koš nasadit a sami si ho naložit. Dál jsme pokračovali z Mělníka veřejnou dopravou včetně metra v Praze až do Častonína.

Teddy k nám byl přijat 1. 11. 2018.

• Adopce vyřizujeme pouze telefonicky. V případě zájmu si tedy prostudujte podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ a následně můžete volat ve všední dny mezi 8 – 19 hod. na tel.: 608 697 844. Pokud se nedovoláte, zkuste to prosím později. Když pracujeme se psy, nemůžeme zvedat telefony.

Sdílení: