Norma

Sdílení:

Norma je asi 12 letá kastrovaná fenka, možná kříženec německého ovčáka. Váží 17 kg a měří 43 cm v kohoutku. Norma je přes všechny své zdravotní obtíže hodná fenka. Nejvíce ze všeho je ale umazlená. Velmi dobře vychází se psy a fenami. V předchozím útulku jí byla operována torze žaludku, sleziny a jater. Ještě předtím jí byla odstraněna bulka na boku. Zásadním problémem je artritida a spondylóza. Normička má prohnutá záda, prošlapy a křivý postoj – poslední dobou hůře chodí, zvládne již jen kratičkou procházku. Pořád ještě si ale užívá přetahovanou o plyšáky. Nyní čeká návštěvu fyzioterapeuta. Samozřejmostí je kloubní výživa.

Norma se měla z nevydařené adopce vrátit do útulku, odkud byla původně adoptována, po dohodě jsme ji však přijali k nám.

Norma ještě před přijetí k nám prodělala torzi žaludku a sleziny. V srpnu 2020 poté na tom u nás nebyla příliš dobře, zřejmě nastaly komplikace právě po prodělané torzi. Měla ochablý žaludek, který nepracoval, hromadila se v něm zažitina a z části byl dilatovaný plyny. Laicky řečeno jí bylo špatně, bolelo ji bříško, byla nafouklá a nechtěla chodit. Zároveň absolvovala kardiologické vyšetření, jehož výsledky byly celkem příznivé – patrné opotřebení srdíčka je úměrné věku, takže v případě krize by byla možná celková anestezie. Vzhledem k tomu, že Normička je již starší dáma a pokud bychom zjistili, že v ní bují nádor nebo krvácí, léčba by se pravděpodobně téměř nijak neupravovala a proto paní doktorka diagnostiku v celkové anestezii považuje za neefektivní zátěž. Nyní má Normička krevní obraz již takřka v normě, zdá se, že pokud se nepřidají jiné komplikace, je dlouhodobě stabilizovaná.

• V případě zájmu si prostudujte podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ a volejte ve všední dny mezi 8 – 19 hod. na tel.: 608 697 844. Pokud se nedovoláte, zkuste to prosím později. Když pracujeme se psy, nemůžeme zvedat telefony. Prostřednictvím e-mailu odpovídáme v řádu týdnů.