Sbírka na vybudování areálu se záchytnými kotci

Sdílení:

Náš rodinný Azyl Dej Pac vznikl v roce 2009 v obci Častonín na Pelhřimovsku a od té doby jsme pomohli více než 937 zvířatům k novým domovům. Aktuálně kromě hlavní provozovny v Častoníně s kapacitou 20 psů, provozujeme areál v Pelhřimově s kapacitou 7 psů, domácí depozitum v Babici s kapacitou 5 psů a jednotlivé bytové dočasky pro cca 5 až 8 psů.

Město Pelhřimov nám nyní bezúplatně poskytlo oplocenou plochu přímo v Pelhřimově, která je ale zcela mimo ruch a osídlení, navíc v krásném prostředí, ideálním na procházky s našimi pejsky.  Oproti naší hlavní provozovně v Častoníně, která není pro obyvatele Pelhřimova příliš dostupná, doufáme, že by zde mohl být větší zájem veřejnosti o venčení. Pejskové se tak budou dostávat častěji do kontaktu s lidmi a budou se s nimi vydávat na dlouhé procházky :-).

Rádi bychom zde tedy vybudovali azyl pro cca 10-11 psů. Již jsme sem nastěhovali  část kotců, z nichž většina potřebuje opravy, některé nemají střechy nebo podlahy. Do kotců nám ještě chybí dvě boudy. Zcela zde chybí zázemí a sklad pro krmivo, léky, vše je provizorně v dílenských skříňkách, které jsou pod širým nebem a při větších deštích do nich prší. Plocha areálu je v důsledku aktuálního ročního období téměř bez trávy, s velkým množstvím bláta, zpevnění povrchu je v tuto chvíli prioritou.

Areál je obsluhován minimálně trojí službou denně, ale v noci a v některých kratších denních úsecích je bez obsluhy. Proto plánujeme kamery s online přenosem pro nepřetržitou kontrolu, pro zimní období bude výhodné pořídit kamery kombinované s led osvětlením. Bohužel není k dispozici elektřina a přípojka je velmi komplikovaná vzdáleností a polohou, rozhodli jsme se pořídit alternativní solární zdroj, příp. kombinovaný s jiným alternativním zdrojem.

Rádi bychom Vás požádali o pomoc tak, abychom našim pejskům vybudovali důstojné přechodné bydliště na místě, které má všechny předpoklady k tomu, aby se zde pejskové ve větší míře setkávali s věřejností, venčiteli a dobrovolníky. Tím se těšili nejen Ti z nevhodných podmínek pravidelnému kontaktu s lidmi – socializaci. Rádi bychom tak zlepšili a zrychlili jejich vyhlídky na nové rodiny.  Všem dárcům předem moc děkujeme.

https://www.pesweb.cz/cz/sbirka-na-areal-se-zachytnymi-kotci-azyl-dej-pac